Jak działa zestaw do kontroli wilgotności D’Addario Humidipak?

0

Mogę się założyć, że mało kto z nas dba o utrzymanie prawidłowej wilgotności, i co za tym idzie, kondycji naszych gitar, choć nie tylko… I nadal nie musicie się tym zbytnio przejmować, zrobi to za was D’Addario Humidipak!

W naszym klimacie spotykamy się z problemami zarówno zbyt niskiej wilgotności, zwłaszcza zimą, jak i zbyt wysokiej w pozostałych porach roku. Jak to mówią… Taki mamy klimat… 😉 Problem jest oczywiście bardziej złożony, bo do tego dochodzą, szczelne pomieszczenia z klimatyzacją itp. Nie jest tajemnicą, że najkorzystniejszym dla człowieka poziomem wilgotności jest zakres 40-60%. Podobnie jest z naszymi gitarami oraz innymi instrumentami strunowymi, jak skrzypce, wiolonczela a także fortepian czy pianino. To akustyczne rzecz jasna 😀 Tutaj jednak ten zakres jest z oczywistych względów zawężony do poziomu 45-50%. Chodzi oczywiście o pracę drewna, odpowiednie naprężenia i co za tym idzie strojenie i ogólna kondycja kluczowych elementów odpowiadających za brzmienie instrumentów akustycznych.

Główną cechą Humidipak jest prostota w jego użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu opatentowanej przez producenta technologii Boveda, dbałość o naszą gitarę stanie się bezproblemowe i bardzo skuteczne. Boveda to technologia dwukierunkowego “monitoringu” wilgotności. Wystarczy, że wrzucisz woreczek Humidipak do pudła rezonansowego i nie musisz się o nic martwić, gdyż w środku utrzymywana jest wilgotność na poziomie 45-50% optymalnej wilgotności. Oczywiście woreczki trzymamy w pudle rezonansowym naszego instrumentu, który jest zamknięty w twardym futerale.

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.accessories.daddario.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj