Ibanez RG5440C Prestige już dostępny!

427
Ibanez RG5440C Prestige

Seria RG to najbardziej rozpoznawalna i charakterystyczna linia gitara w ofercie japońskiego Ibaneza. W tym roku zasiliło ją sporo ciekawych modeli, a najnowszy i już dostępny to RG5440C Prestige oferowany w dwóch przyciągających wzrok wykończeniach!

Ibanez RG5440C Prestige to gitara elektryczna posiadająca podstrunnicę z hebanu Macassar na 5-częściowym gryfie z klonu i wenge oraz mostek tremolo Lo-Pro Edge, przetworniki EMG SA (S) i EMG 81 (H). Gitara dostępna jest w dwóch wykończeniach – Pearl White (PW) oraz Deep Forest Green Metallic (DFM).

Ibanez RG5440C Prestige

Główne cechy Ibanez RG5440C:

  • Seria RG – to najbardziej rozpoznawalna i charakterystyczna gitara w linii Ibanez. Trzy dekady metalu wykuły tę wydajną maszynę, szlifując ją zarówno pod względem szybkości, jak i wytrzymałości. Niezależnie od tego, czy preferujesz most typu hardtail (stały), czy wiodący w branży system blokowania tremolo, RG jest instrumentem precyzyjnym.
  • Linia Prestige – nowa linia Ibanez Prestige opiera się na trzech zasadach: precyzji, wydajności i grywalności. Połączenie zaawansowanych technologii produkcji z tradycyjnym japońskim kunsztem, prawdziwa innowacja w projektowaniu i konstrukcji oraz uwzględnienie pomysłów i sugestii muzyków z całego świata są podstawą procesu produkcyjnego Prestige.
  • Progi Jumbo ze stali nierdzewnej – dzięki charakterystycznej dla tego materiału odporności na korozję, progi zapewniają wydłużenie żywotności sprzętu. Ich wielkość umożliwia szybszą reakcję, dobrą artykulację i czysty dźwięk, a obróbka krawędzi Prestige jeszcze mocniej uwydatnia te zalety.
  • Korpus z mahoniu afrykańskiego – oferuje bogate średnie i niskie tony.
  • Przetworniki EMG SA / 81 – EMG SA wykorzystują magnesy alnico z pojedynczą cewką dla klasycznego brzmienia ze zwiększoną dynamiką i szumem na małym poziomie. EMG 81 to intensywne brzmienie pełne szczegółów i pełnym sustainem.
  • Gryf Super Wizard HP 5pc Maple/Wenge – zapewnia wyjątkowo płynną grę. Jest gotowy na szybkie riffy i karkołomne solówki. Wizard HP to niesamowity komfort oraz niespotykane odczucia z gry.
  • Mostek Lo-Pro Edge tremolo – Legendarny most Lo-Pro Edge oferuje maksymalny komfort gry dzięki uproszczonemu profilowi ​​i wbudowanym precyzyjnym tunerom. Blokujące kołki przyczyniają się do stabilności strojenia.
  • Podstrunnica z Hebanu Macassar – Macassar Ebony produkuje ciasny dół i średni zasięg z kultowym atakiem na high end. Charakteryzuje się również szybką reakcją i bogatym sustainem.
  • Znaczniki Luminlay – Boczne znaczniki pozycji Luminlay ułatwiają graczom zobaczenie znaczników pozycji podstrunnicy podczas występów na ciemnych scenach.
  • Klucze Gotoh – gwarantują precyzję i doskonałą dokładność.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl