Ibanez Pentatone: nowy przedwzmacniacz i korektor w formie stompboxa

326
Ibanez-Pentatone-Preamp

Poznajcie Ibanez Pentatone! Ten uniwersalny pedał, przester, przedwzmacniacz i 5-pasmowy korektor w jednym został zaprojektowany jak szwajcarski scyzoryk brzmień gitarowych w jednym zgrabnym stompboksie!

Po przedstawionej ostatnio najnowszej serii gitar Axe Design Lab od Ibanez Guitars [Pisaliśmy o niej TUTAJ], czas na kolejną interesującą nowość. Japoński producent sprzętu gitarowego pokazał światu bardzo ciekawy preamp gitarowy Ibanez Pentatone [PTPRE] z 5-pasmowym korektorem pokrywającym zakres od -10 do +10 dB.

ibanez-ptpre-pentatone-preamp

Powyżej korektora znajdziemy także podstawowy dwuzakresowy EQ z regulacją tonów wysokich i niskich. Wraz ze standardowymi pokrętłami Gain i Level. Ponadto do dyspozycji otrzymujemy przełącznik BRIGHT, który w razie potrzeby dodaje więcej wysokich tonów, a także przełącznik o włączania wbudowanej bramki szumów. Do tego pokrętła sterujące Pre Boost i Post Boost, które zapewniają pełną kontrolę nad stopniami wzmocnienia.

ibanez-ptpre-pentatone-preamp

Funkcja Post Boost jest przypisana do jednego z przełączników nożnych. Podczas gdy Pre Boost jest włączany przez własny dedykowany przełącznik. Ibanez oferuje także opcjonalny przełącznik nożny IFS2L, który można również przypisać do Pre Boost, co oznacza, że w razie potrzeby można rozszerzyć funkcjonalność urządzenia. To samo wejście może być również użyte do zapewnienia IFS2L kontroli nad pięciopasmową sekcją EQ pedału.

Jest to z pewnością przedwzmacniacz z dużą kontrolą nad przesterowaniem i brzmieniem przesterowanym, co, jak sądzę, może być świetne dla każdego, kto potrzebuje kompaktowego rozwiązania do swojego gitarowego zestawu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl