Ibanez High Performance: nowe modele do ciężkiego grania!

0

Do linii Ibanez High Performance dołączyły kolejne modele. Trzy nowe gitary wchodzą w skład cenionej przez gitarzystów metalowych i hardrockowych serii RG Standard.

RG to chyba najbardziej rozpoznawalna i charakterystyczna gitara w linii Ibanez. Przez trzy dekady producent doskonalił instrumenty, szlifując ją pod kątem szybkości i wytrzymałości. Gitary te jednak to nie tylko świetna grywalność, ale także nietuzinkowy design, który od lat podbija serca muzyków szukających czegoś, co idealnie odzwierciedli ducha nowoczesnego rocka i metalu.

Trzy nowe modele High Performance w serii RG noszą “numery” RG421HPFM, RG421HPAH oraz RG421HPAM i dostępne są w wykończeniach odpowiednio – Blue Reef Gradation, Blue Wave Black oraz Antique Brown Stained Low Gloss. Każdy z instrumentów wykonany został z  drewna Nyatoh (korpus) z jasnym bindingiem topu, posiadają także przykręcany gryf o profilu Wizard III do stworzenia którego użyto termicznie obrabianego klonu (roasted maple). Na gryfie znajdują się także luminescencyjne boczne znaczniki pozycji.
Gitary posiadają stały mostek F106, 24 progi jumbo oraz osprzęt w kolorze złota lub czerni. Menzura instrumentów to 25,5″ (648 mm), natomiast promień podstrunnicy i szerokość siodełka mają odpowiednio 400 mm i 43 mm.

Ibanez RG421HPAH Blue Wave Black

Top gitary wykonano z jesionu, a podstrunnicę z drewna Jatoba. Na podstrunnicy umieszczono białe kropki markerów. Za brzmienie odpowiedzialne są ceramiczne humbuckery DiMarzio Fusion Edge, umieszczone w złotych puszkach z widocznymi nabiegunnikami. Znajdziemy tu także pokrętła Volume i Tone, trójpozycyjny przełącznik oraz dodatkowy mini-switch rozłączający cewki przetworników.

Ibanez RG421HPAM Antique Brown Stained Low Gloss

Gitara posiada jesionowy top z wyraźnym rysunkiem słojów oraz podstrunnicę z termicznie obrabianego klonu. Na podstrunnicy umieszczono czarne kropki markerów. Za brzmienie odpowiedzialne są humbuckery DiMarzio z magnesami Alnico – Air Norton w pozycji gryfu i The Tone Zone w pozycji mostka. Znajdziemy tu też potencjometry Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik.

Ibanez RG421HPFM Blue Reef Gradation

Top instrumentu wykonano z klonu płomienistego z dopasowaną główką, natomiast do produkcji podstrunnicy wykorzystano drewno Jatoba. Umieszczono na niej także białe kropki markerów. Za brzmienie odpowiedzialne są humbuckery DiMarzio z magnesami Alnico – Air Norton w pozycji gryfu i The Tone Zone w pozycji mostka. Znajdziemy tu też potencjometry Volume i Tone oraz trójpozycyjny przełącznik i dodatkowy mini-switch rozłączający cewki przetworników.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com/
Dystrybutorhttp://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj