Ibanez BTB20th – czyli wielkie święto głębokich brzmień!

0

20 lat od wprowadzenia pierwszych basów, Ibanez upamiętnia swoje gitary wyjątkowymi modelami BTB20th. Wypuszczając na rynek dwa modele – 5 i 6 strunowe, wyraźnie widać dbałość o najdrobniejszy szczegół. Koniecznie sprawdźcie oba instrumenty, bo zdecydowanie można je zaliczyć do wyjątkowych.

20 lat, ale świeższe niż kiedykolwiek. Seria BTB Ibanez Guitars świętuje dwudziestolecie głębokiego brzmienia, technologicznych innowacji i niezwykłych projektów. Specjalnie na urodziny wprowadziliśmy na rynek dwie nowości BTB20TH5-BRL i BTB20TH6-BTL. Modele te zawierają najbardziej poszukiwane cechy,  które basiści kochają od lat.

Oba instrumenty wyposażono w znakomite pasywne przetworniki Norstrand Big Single, charakteryzujące się niebywałymi wręcz walorami brzmieniowymi z głębokim, ciepłym basem i wyraźną niemal każdą częstotliwością. Ich pracę nadzoruje elektronika Ibanez Custom Electronics 3-band EQ pozwalająca na bardzo szeroką korekcję brzmienia.

Posłuchajcie jak brzmi ten jubileuszowy model, oraz co mają do powiedzenia na jego temat dwóch ekspertów gitarowych Dagan i Heath z amerykańskiego sklepu muzycznego:

Instrumenty dostępne są zarówno w wersji 5 jak i 6 strunowej. Producent zdecydował się na wykorzystanie autorskich mostków MR5S oraz 5-częściowego gryfu z litego klonu i orzecha o skali 889mm/35” i promieniu 950mmR. Podstrunnicę wykonano natomiast z drewna Panga Panga, na którą nabito 24 progi Medium Stainless Steel.

Korpus wykonano z wysokiej klasy jesionu wykończonego dodatkami drewna okoume z topem z klonu płomienistego będącym dopełnieniem imponującej urody instrumentów. Całość polakierowano na średni połysk co jednocześnie pięknie wyciąga rysunek słojów, nie kłując nazbyt w oczy połyskiem

Nowe modele basów z serii BTB są dostępne już od lutego 2019 roku, więc warto ich szukać w dobrych sklepach muzycznych!

Cena w sklepach to ok. 5.300 PLN

Więcej szczegółów
Producent: www.ibanez.com
Dystrybutor: www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here