Ibanez AZ2204-SFB w wykończeniu Sea Foam Blue tylko dla wybranych!

1

Należąca do linii Prestige gitara Ibanez AZ2204, zyskała zupełnie nowe, przykuwające uwagę wykończenie o nazwie Sea Foam Blue. Najwspanialszą z punktu widzenia naszej szerokości geograficznej informacją jest fakt, iż instrument ten będzie dostępny nie tylko w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, ale również w Polsce!

Na wstępie o samym wykończeniu.
Otóż seria Prestige do tej pory dostępna była w trzech wykończeniach: Ice Blue Metallic, Gold oraz Scarlet. Dziś jednak Polska i nasi sąsiedzi znalazła się w gronie wybrańców, do których trafi ten ekskluzywny model w zupełnie nowym wykończeniu Sea Foam Blue. Informacja ukazała się na fanpegu Ibanez Polska pod adresem https://www.facebook.com/IbanezGuitarsPolska/posts/1644668969002443

Co do samej gitary i jej konstrukcji, Ibanez AZ2204 zbudowana została na bazie olchowego korpusu z klonowym gryfem (gryf o profilu AZ Oval wypalany jest próżniowo techniką S-Tech Wood).
Na klonowej podstrunnicy znajdują się 22 progi jumbo oraz czarne kropki (markery). Na wyposażeniu instrumentu znajduje się mostek Gotoh T1802 tremolo z tytanowymi siodełkami i klucze Gotoh Magnum Lock H.A.P. Zaś elektroniką w konfiguracji HSS są pasywne przetworniki Seymour Duncan Hyperion (single) oraz humbucker Seymour Duncan Hyperion w pozycji mostka. Warto zaznaczyć, że wszystkie przetworniki posiadają magnesy Alnico V specjalnie zaprojektowane dla serii AZ.

W zestawie z gitarą jest zarówno futerał Ibanez Prestige jak i mała ciekawostka, zestaw Multitool.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com/eu
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here