Ibanez AAD400CE-LGS z najnowszej linii Platinum Collection

1

Ibanez Platinum Collection to najnowsza linia gitar akustycznych japońskiego producenta skierowana do najbardziej wymagających gitarzystów. Modelowym przykładem jest gitara AAD400CE-LGS wyposażona we wszystkie cechy nowej serii.

Ibanez AAD400CE-LGS to gitara elektro-akustyczna. Posiada 5-częściowy gryf typu Low Oval Grip Thermo Aged wykonany z połączenia African Mahogany i Pau Ferro, podstrunnicę zaś z Macassar Ebony. Płyta rezonansowa wykonana została z litego drewna Sitka-Spruce, a tył i boki z litego drewna African Mahogany.

Instrument posiada także świecące (fluorescencyjne) znaczniki na boczkach, które z pewnością przydadzą się na ciemnej scenie.

Użyto w nim dwa przetworniki: magnetyczny Ibanez AP11, który jest mały, lekki i umieszczony tak, że nie będzie hamował naturalnych wibracji topu gitary. Przetwornik generuje bardzo czuły dźwięk z minimalnym sprzężeniem zwrotnym i zapewnia żywą reakcję w całym zakresie częstotliwości. Dźwięk jest przejrzysty i odzwierciedla naturalny akustyczny ton gitary, zachowując jednocześnie obecność i średni zakres. AP11 działa również dobrze z efektami, takimi jak pogłos, chorus i wiele innych.

Drugi przetwornik to Contact, czyli tak naprawdę trzy przetworniki ułatwiające organiczną klarowność poszczególnych dźwięków i naturalne odtwarzanie perkusyjne techniki stukania w ciało. Dodaje on również przewiewnej głębi tonu i jasności do wzmocnionego dźwięku.

Połączenie przetwornika kontaktowego z przetwornikiem magnetycznym zapewnia bardziej naturalny dźwięk akustyczny. Ta kombinacja przetworników zwiększa głębię dźwięku i jasność tonalną. Gitara posiada również wbudowane regulatory tonów wysokich i niskich do konturowania tonu przetwornika magnetycznego, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań dla nowoczesnych muzyków.

Wycięcie Advanced Access i kształt korpusu Grand Dreadnought sprawiają, że Ibanez AAD400CE jest wyjątkowym instrumentem, którego perfekcyjną kondycje gwarantuje twardy futerał dodany w zestawie.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

POWIĄZANY ARTYKUŁ:

Ibanez Platinum Collection – nowa seria gitar akustycznych

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj