Godin Radiator Series w nowym wydaniu!

0

Tuż przed końcem roku, firma Godin Guitars prezentuje nowe modele z serii Radiator. Instrumenty brzmią mocno i tak samo wyglądają! W ofercie producenta gitary pojawiły się w trzech superciekawych wykończeniach: Radiator Bourbon Burst RN, Radiator Matte Black RN oraz Radiator Trans Cream RN.

Jak zapewnia producent, nowe Radiatory skoncentrowane są na brzmieniu. Zatem pewnie nowy design to tylko “skutek uboczny”, który nota bene bardzo nam się podoba 🙂
Bardzo przyjemnie prezentuje się nowa koncepcja wykończenia główki. Otóż kolorystycznie dopasowana jest do pickguarda, który podobnie jak w przypadku poprzedników, również i tym razem zajmuje w zasadzie całą powierzchnię korpusu.

Technicznie, Godin Radiator mocno wykracza poza standardy.
Zacznijmy jednak od materiałów z jakich wykonano instrumenty.
Do budowy korpusu oraz gryfu wykorzystano klon srebrzysty, a podstrunnicę o promieniu 12″ wykonano z palisandru, na której znalazły się 22 progi. Menzura Godin Radiator wynosi 24,75″.

Na wyposażeniu Radiatorów znalazło się również siodełko Graphtech o szerokości 1,72″, mostek typu Wraparound oraz klucze o zmiennym przełożeniu (struny basowe – 18:1 i struny wiolinowe – 26:1).
Najciekawiej przedstawia się elektronika. Godin jak zwykle nie oszczędza i w tym przypadku pakując parę humbuckerów Custom Godin. Regulacja elektronika odbywa się poprzez niezależne względem każdego przetwornika potencjometry Volume i Tone oraz trójpozycyjny przełącznik.

Więcej szczegółów
Producent: https://godinguitars.com
Dystrybutor: https://www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here