Gitary klasyczne Ortega R55 – najlepszy wybór na początek?

1

Model R55 z serii Family Series Pro to najnowsza propozycja firmy Ortega w dziedzinie przystępnych cenowo gitar klasycznych z litą płytą wierzchnią, odznaczająca się wyrównanym brzmieniem i wyjątkową łatwością gry.

Gitary Ortega R55 są oferowane w czterech różnych konfiguracjach: w wykończeniu naturalnym lub ciemnobrązowym Bourbon Fade (R55BFT), a także w wersji z profilowaną górną krawędzią pudła tworzącą wygodną podpórkę pod przedramię (R55DLX) lub z tradycyjnym łączeniem pod kątem prostym.

Top z litego świerku zapewnia dźwięczny ton, który znajdzie zastosowanie w wielu stylach muzycznych, czy to w klasyce, flamenco czy muzyce folkowej. Boczki i spód pudła rezonansowego wykonano z katalpy, szyjkę z drewna nato, a podstrunnicę z orzecha.

Regulowany w obie strony pręt napinający szyjkę gwarantuje jej odpowiednią stabilność oraz dostosowanie do siły naciągu strun i preferencji gitarzysty. Wszystkie 4 modele R55 wyposażone są w opracowany przez firmę Ortega mostek o 12 otworach (wykonany z drewna orzechowego), którego konstrukcja ułatwia i przyspiesza wymianę strun. 

Rozmiar tych instrumentów to pełne 4/4, a ich menzura wynosi 650 mm (25,59″). Cena w okolicach 100 zł (Ortega R55 w wykończeniu natural – 896 PLN) czyni je bardzo atrakcyjnym wyborem zarówno na pierwszą gitarę dla początkujących, jak i pragnących urozmaicić swoje instrumentarium o brzmienie strun nylonowych.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en

Poniżej próbki brzmieniowe wszystkich czterech modeli:

1 KOMENTARZ

  1. To ja podzielę się swoim ostatnim zakupem. Do mojej kolekcji gitar dołączyła ostatnio budżetowa gitara marki Be Joe model Valencia za którą zapłaciłam 490 zł. Jestem bardzo z niej zadowolona bo brzmi naprawdę świetnie i długo trzyma strój, a to potwierdza tylko opinie, że teraz można kupić dobrą gitarę za naprawdę nieduże pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj