Gitary akustyczne Faith HG3 – nowy wymiar elegancji

0
Faith-FVHG3
Faith HG3 Series

Nagradzana seria gitar akustycznych HG firmy Faith Guitars zostanie wkrótce zastąpiona jeszcze piękniejszą i kunsztowną serią HG3.

Bazą dla nowych gitar Faith HG3 będą modele z litego drewna, takie jak Venus FVHG oraz Neptune FNCEHG. Na płytę wierzchnią nadal wykorzystywany będzie jasny świerk Engelmanna, ale spód pudła rezonansowego stanowić będą 3 kawałki wzorzystego, wyselekcjonowanego palisandru, przełożone listwami z klonu płomienistego.

„Kilka lat temu zaczęliśmy eksperymentować z użyciem trzech kawałków palisandru. Naszym głównym celem było zapewnienie rezonansu i tonu, a po wyprodukowaniu kilku prototypowych modeli, zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, które uznaliśmy za najlepszy sposób na osiągnięcie bogatego rezultatu brzmieniowego dzięki tej trzyczęściowej technice konstrukcyjnej. W ten sposób jeszcze bardziej ulepszyliśmy i tak już piękną serię HiGloss i możemy być pewni, że gitarzyści odkryją w niej jaśniejszy i jeszcze mocniejszy dźwięk niż wcześniej.“

– mówi Alex Mew, dyrektor marki Faith Guitars

Faith-FVHG3-HiGloss-3-Venus-Electro_Cut
Faith FVHG3 HiGloss 3 Venus Electro/Cut

Modele Faith HG3 będą stopniowo zastępować istniejącą gamę produktów HG (HiGloss), zaczynając od modelu FVHG3, opartego na popularnym kształcie Venus Concert Cutaway. W kolejnych miesiącach pojawią się wersje HG3 modeli Lyra Nylon String, Neptune Cutaway Grand Auditorium i Mercury Scoop Parlor. Każdy instrument będzie wykonany z litego drewna, wyposażony w elektronikę Fishman i dostarczany w wysokiej jakości twardym futerale.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.faithguitars.com
Dystrybutor: https://www.silesiamusiccenter.pl

Więcej publikacji o Faith Guitars:
https://uptone.pl/tag/faith-guitars

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj