Gibson Slim Harpo “Lovell” ES-330 – rarytas dla fanów bluesa

0

Firma Gibson Guitars postanowiła uczcić pamięć po jednym z legendarnych twórców bluesa z Delty Mississippi, specjalną gitarą, sygnowaną jego nazwiskiem. Przed wami model Slim Harpo “Lovell” ES-330!

Slim Harpo nie był może aż tak popularnym artystą jak paru jego kolegów po fachu, ale z całą pewnością nie mniej wpływowym jeśli chodzi o kształtowanie gatunku muzycznego znanego jako blues – a szczególnie odmiany nazwanej „Luisiana swamp blues“, której zapoczątkowanie przypisuje się właśnie jemu.

Zresztą sława Slim Harpo dotarła daleko poza granice macierzystego stanu – zarówno na wschód do Nowego Jorku, jak i na zachód do Los Angeles. W końcu usłyszano o nim także na Wyspach Brytyjskich, gdzie rozwijający swoją karierę zespół The Rolling Stones postanowił włączyć do swojego repertuaru kilka jego utworów.

Ten grający na harmonijce ustnej wokalista akompaniował sobie najczęściej na gitarze Gibson ES-330 z parą przetworników P-90. Dlatego to właśnie ten model wybrano na jego sygnaturę, opatrzoną przydomkiem „Lovell“ na cześć Lovell Moore, partnerki życiowej Slima Harpo, z którą dzielił nie tylko życie prywatne, ale i karierę muzyczną – była ona jego managerką, a także współautorką wielu jego piosenek.

Gibson Slim Harpo “Lovell” ES-330 wykończony w tradycyjnym kolorze Vintage Sunset Burst ma korpus semi-hollow wykonany z 3-warstwowej sklejki klonowo-topolowo-klonowej oraz wklejaną, mahoniową szyjkę o profilu C z palisandrową podstrunnicą. Układ elektryczny stanowią dwa przetworniki Dogear P-90, a by zapewnić im historycznie poprawne brzmienie, przy potencjometrach zastosowano starego typu kondensatory „orange drop“. Całość wieńczy mostek ABR-1 z klasycznym, trapezoidalnym strunociągiem po jednej stronie i komplet kluczy Vintage Deluxe z białymi motylkami po drugiej.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.gibson.com
Dystrybutor: www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here