Gibson Les Paul Classic zachwyci również w 2018 roku

0

Czy Gibson Les Paul Classic może być jeszcze lepszy? Inny niż poprzednicy? Trudno to ocenić. Jedno jest jednak pewne. Les Paul zostanie legendą tak czy inaczej, a my możemy cieszyć się z kolejnej edycji tej wspaniałej, klasycznej gitary elektrycznej, na której grali, grają i będą grali najwięksi muzycy tego świata.

Cóż o niej można napisać? Że jest piękna, subtelna i legendarna? To by było tak oczywiste, jak to, że za parę dni spadnie śnieg, a drogowcy nie poradzą sobie z kilkoma centymetrami białego puchu.
Les Paul Classic, to instrument wyjątkowy pod każdym względem. I nawet jeśli mahoniowe body oklejono zwykłym, mogłoby się wydawać, klonem, a wszystko pokryto równie klasycznym i niby zwyczajnym lakierem nadającym złotego, niebieskawego czy też czarnego niczym heban odcienia, to jednak Les Paul Classic wciąż pozostaje legendą elektrycznych instrumentów strunowych.
Podstrunnica z drzewa różanego, zwanego inaczej palisandrem nadaje tego samego kolorytu brzmieniowego co poprzednie edycje tej gitary. Jeśli mowa zaś o elektronice, to tu również nie ma niespodzianek. Przetworniki P-90 tak wspaniale napędzą tego klasyka, że pozna go nawet głuchy grajek spod budki z piwem.

Cóż… Les Paul Classic, to instrument wyjątkowy. I nawet jeśli nie nosi oznak ekstrawagancji, wciąż zostaje gitarą, którą chce mieć każdy. A można ją mieć za równowartość 2199 $.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.gibson.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.gibson.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here