G3 2018 z Satrianim, Petruccim i Rothem w marcu w Warszawie

0

G3 to cykl koncertowy, którego pomysłodawcą i trzonem jest gitarzysta i kompozytor Joe Satriani. Co roku, od 1996 roku 3 światowej klasy gitarzystów improwizuje oraz prezentuje własne kompozycje podczas występu na żywo.

Impreza zawsze składa się z czterech części. Po trzech pierwszych etapach, w których każdy muzyk gra osobno, następuje ostatnia, w czasie której wszyscy trzej wspólnie wykonują standardy muzyki gitarowej. Skład G3 zmienia się co roku. Na przestrzeni dekady u boku Satrianiego koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson.

Znany na całym świecie wirtuoz gitary, Joe Satriani, zapowiedział na początek przyszłego roku premierę swojego szesnastego solowego albumu – „What Happens Next”. Krążek łączy się z ogłoszeniem trasy koncertowej obowiązkowej dla każdego fana gitarowego brzmienia. Na wyjątkowym tour po Europie, rozpoczynającym się w Moskwie a kończącym w Glasgow, oprócz Joe Satrianiego zagrają John Petrucci, długoletni członek i współzałożyciel grupy Dream Theater, oraz Uli Jon Roth, były członek Scorpions

Koncert G3 odbędzie się 19 marca 2018 roku na warszawskim Torwarze!

Bilety dostępne w cenach:
pierwsza kategoria: 159 , sektory – W/Y/C/D
druga kategoria: 189 , sektory – V/U/E/F
trzecia kategoria: 239 zł, sektory – S1/T1/T/Z/A/B/G/G1/H1
loża honorowa – 350 zł
Golden Circle, miejsca stojące – 299 zł
Płyta, miejsce stojące – 199 zł

Bilety kupicie na www.go-ahead.plwww.biletomat.plwww.ebilet.plwww.ticketpro.plwww.ticketmaster.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.
Bieżące informacje o koncercie G3 w Warszawie znajdziecie na www.facebook.com/events/889979964499042.

Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka “Surfing With The Alien” w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple. Jest także członkiem supergrupy Chickenfoot, w której skład oprócz niego wchodzą Sammy Hagar, Michael Anthony (Van Halen) i Chad Smith (RHCP).
W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie.

Do pracy nad nowym albumem Satriani zaprosił najznakomitszych gości – na krążku usłyszeć można Glenna Hughesa (Deep Purple/Black Country Communion) i perkusistę Chada Smitha (Red Hot Chili Peppers). Satriani kolejny raz zdecydował się też na współpracę producencką z Mike Fraserem, znanym z kolaboracji m.in. z AC/DC.

Więcej o muzyku znajdziecie na www.facebook.com/joesatriani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here