Fender Songs App – 750 tysięcy piosenek, które możecie zagrać w każdej chwili

0

Fender wprowadził na rynek nową aplikację opierającą się na ofercie świetnie przyjętej platformy Fender Play. Nowa apka, Fender Songs ma umożliwić użytkownikom naukę gry 750 tysięcy utworów.

Drodzy gitarzyści, pianiści a nawet “ukuleliści”, powiedzcie, ile czasu zdarza Wam się poświęcić na odnalezienie w sieci chwytów do ulubionej piosenki? Z tym problemem z całą pewnością zmierzył się każdy instrumentalista na świecie i właśnie dla tych niespełnionych poszukiwaczy Fender postanowił stworzyć swoją Fender Songs App.

Fender Songs App opiera się na platformie edukacyjnej Fender Play i zawiera bazę aż 750 tysięcy utworów (w planach jest powiększenie biblioteki) dokładnie przeskanowanych przez specjalny algorytm, pozwalający m.in. na wyszczególnienie akordów, z których składa się piosenka i przedstawieniu ich w formie graficznej na ekranie aplikacji. Akordy zmieniają się wraz z upływem muzyki, a grający mają nawet możliwość zmiany tempa utworu aż o 50%.

Aplikacja posiada trzy tryby zaawansowania:

  • Practice – z dołączonym podkładem audio, wykresem akordów i tekstu piosenki
  • Play-along – tryb “karaoke”, gdzie gra się w czasie rzeczywistym z przesuwającymi się  tempie utworu akordami i tekstem
  • Perform – najbardziej zaawansowany tryb “koncertowy”, umożliwiający grę bez podkładu, ale z widocznymi akordami i tekstem. W tym trybie użytkownik mam możliwość rejestracji zagranego materiału.

Niestety mimo licznych plusów, aplikacja ma też swoje minusy i choć może nie ma ich zbyt wiele, to jednak są dość znaczące. Największym minusem jest fakt, że aplikacja dostępna jest tylko na urządzenia wyposażone w iOS i działa (póki co) jedynie na rynku amerykańskim. Kolejnym minusem jest cena, bo choć sama aplikacja jest darmowa, do użytkowania wymaga niestety płatnej subskrypcji, która wynosi niecałe 15 USD miesięcznie.
Z drugiej strony kwota ok 60 zł to zdecydowanie mniej, niż cotygodniowe prywatne lekcje z nauczycielem, prawda?

Więcej szczegółów:
Producent: https://shop.fender.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here