Electro Harmonix: Sovtek Deluxe Big Muff Pi, Nano Battalion oraz Flatiron Fuzz

0

Nowojorski producent efektów gitarowych, firma Electro Harmonix ogłosiła właśnie wejście na rynek kolejnych stompboxów. Będą nimi Sovtek Deluxe Big Muff Pi, Nano Battalion oraz Flatiron Fuzz.

Zbliżające się wielkie wydarzenia ze świata sprzętu muzycznego powodują, że niczym z kapelusza, producenci wyciągają coraz to ciekawsze nowości. Dziś właśnie takie nowinki pokazuje nowojorski producent znakomitych efektów gitarowych, firma Electro Harmonix.

Sovtek Deluxe Big Muff Pi

To pierwszy z zaprezentowanych stompboxów. Nowy Sovtek Deluxe Big Muff Pi oparty jest na klasycznym obwodzie znanym z efektu Big Muff Pi z 1991 roku, potocznie zwanym “Civil War” Big Muff. Opatrzony został w wojenne barwy przypominające te, noszone przez wojska walczące w wojnie secesyjnej. Efekt jest w zasadzie odwzorowaniem tego samego obwodu elektronicznego co w pierwowzorze. Zatem brzmienie kolejny raz zapowiada się wręcz legendarnie.
Efekt pozwalać ma na szeroką korekcję brzmienia dzięki sporej ilości potencjometrów i EQ.
Cena: 560 zł

Nano Battalion

Nowy Nano Battalion to przedwzmacniacz basowy, a jednocześnie klasyczny pedał overdrive. Oparty jest na obwodzie MOSFET i przeznaczony jest specjalnie dla basistów.
Trójpasmowy EQ i spory zapas mocy mają wydobyć z Twojego basu więcej niż sądzisz… No cóż, zobaczymy 🙂
Cena: 440 zł

Flatiron Fuzz

Ostatnim i jednocześnie najtańszym efektem zaprezentowanym przez producenta jest Flariton Fuzz.
Mała kostka posiada nie tylko filtr dolnoprzepustowy zdolny do przycięcia częstotliwości, ale i gwarantować ma brzmienie legendarnego RAT2. Tak przynajmniej zapowiada producent, firma Electro Harmonix. Niestety nie udostępniono jeszcze żadnego DEMO, więc nie możemy go bliżej poznać. Wierzymy jednak, że będzie “dobrze” 🙂
Cena: 280 zł

Więcej szczegółów:
Producent: www.ehx.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here