Efekty gitarowe typu chorus, które warto znać!

2

Efekty gitarowe chorus należą do kanonu najważniejszych efektów w posiadaniu gitarzysty. Dzisiaj mamy dla Was osiem propozycji, którymi warto się zainteresować.

Znajdziecie tutaj propozycje, które są na rynku dobrze znane od dłuższego czasu, a także absolutne nowości. Każdy z nich zasługuje na większą uwagę, dlatego przy każdym produkcie odsyłamy was na stronę dystrybutora i producenta. Poza tym, o każdym z nich znajdziecie mnóstwo informacji w sieci, a także na naszej stronie uptone.pl. 🙂

Boss Waza Craft CE-2W Chorus

Legendarne brzmienie upakowane w tej samej formie, którą świat poznał 40 lat temu. BOSS zreplikował brzmieniowo jeden ze swoich najlepszych produktów – mowa o mającym premierę w roku 1976 efekcie CE-2.
Efekt daje możliwości korekcji dzięki potencjometrom Rate i Depth, oraz przełącznika CE-1 dającemu wrażenie gry na legendarnym, pierwszym na świecie efekcie podłogowym.

Więcej szczegółów:
Producent: www.pl.boss.info


Digitech Nautila

W efekcie Digitech Nautila dołożono znakomity Flanger, a także możliwość regulacji ilości głosów – osobno do chorusa i do flangera. Duża kontrola i możliwość miksu dwóch efektów sprawia, że Digitech Nautila jest bardzo uniwersalnym stomboxem.
Producent oferuje regulację ilości głosów: Chorus do 8 głosów, Flanger do 4 głosów. Ponadto do dyspozycji mamy cztery potencjometry Speed/Depth, Emphasis/Voices, Drift oraz Mix.
Efekt wyposażono również w True Bypass.

Więcej szczegółów:
Producent: www.digitech.com
Dystrybutor: www.shop.warwick.de


Ibanez Chorus Mini

Mały, niepozorny lecz w pełni wartościowy. Tymi słowami można by określić efekt Ibanez Chorus Mini należący do całej serii Mini.
Efekt oferuje tylko jeden duży potencjometr Speed, oraz dwa mniejsze potencjometry Depth i Level.

Więcej szczegółów:
Producent: www.ibanez.com
Dystrybutor: www.ibanezguitars.pl


MXR M234 Analog Chorus

Ten całkowicie analogowy pedał wykorzystuje obwody typu bucket-brigade do tworzenia klasycznych, płynnych brzmień, których uzyskanie za pomocą obwodów cyfrowych jest w zasadzie niemożliwe. Efekt wyposażono w potencjometry Rate, Level, Depth, High i Low. Podobnie jak wszystkie stompboxy MXR, M234 spakowany jest w wytrzymałej metalowej obudowie.

Więcej szczegółów:
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl


Carl Martin Atlantic Chorus

Carl Martin Atlantic, to chorus, którego budowa na wskroś przypomina efekty z lat ’90. Jedna mała lampka LED, cztery duże potencjometry: Speed, Depth, Rate, Level, oraz jeden włącznik. Tak naprawdę jedyne nawiązanie do współczesności widać w obudowie z dwubarwnego anodowanego aluminium.
W całej tej prostocie, warto jednak skupić się na brzmieniu, które rzeczywiście zachwyca.

Więcej szczegółów:
Producent: www.carlmartin.com
Dystrybutor: www.shop.warwick.de


Way Huge Smalls Blue Hipp

Jim Dunlop Way Huge® Smalls™ Blue Hippo™ To prawdziwy analogowy chorus z prostym interfejsem składającym się jedynie z dwóch potencjometrów: Speed oraz Depth. Dzięki staraniom producenta, tylko za pomocą tych dwóch manipulatorów możecie modulować pełne i głębokie brzmienie.

Więcej szczegółów:
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl


Seymour Duncan Catalina

Efekt wyposażono w pełni analogowe procesowanie, gwarantujące ciepłe i selektywne brzmienie, o rewelacyjnej dynamice. Producent oddaje do dyspozycji sześć kontrolerów: Delay, Mix, Depth, Rate, Treshold, Tone.

Więcej szczegółów:
Producent: www.seymourduncan.com
Dystrybutor: www.shop.warwick.de


Joyo JF-316 Future Chorus

Ten chorus potrafi wydłużyć brzmienie, sprawić, że gitara będzie brylowała na scenie, nadając gitarze czyste dźwięki z dużo większą głębią. Future Chorus jest efektem zawsze odpowiednio zbalansowanym, nawet przy maksymalnych ustawieniach.

Więcej szczegółów:
Producent: www.joyoaudio.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj