Dwie nowe gitary PRS, jakich nikt się nie spodziewał!

292
PRS-NF53-PRS-Myles-Kennedy-Signature

PRS Guitars prezentuje dwa nowe modele elektryków o zupełnie innej konstrukcji niż to, do czego przywykli użytkownicy i fani gitar tej firmy – w dodatku jednym z nich jest sygnatura… Mylesa Kennedy’ego!

Marka Paul Reed Smith (PRS Guitars) kojarzy się powszechnie (z paroma chlubnymi wyjątkami oczywiście) z mahoniowymi korpusami, wklejanymi szyjkami i tłustym brzmieniem humbuckerów. Tymczasem dwie zaprezentowane właśnie nowości pochodzą z zupełnie innej bajki, można wręcz powiedzieć, że z przeciwległego bieguna gitarowego świata.

PRS-NF53

Nowy PRS NF 53 to koncept odwołujący się do klasycznego modelu gitary elektrycznej, debiutującego na świecie w roku 1953 i znanego potocznie jako „tele“. Mamy tutaj płaski korpus z pojedynczym wycięciem wykonany z drewna jesionowego, przykręcaną szyjkę z klonu, 22 progi, menzurę 25,5 cala oraz stały mostek z masywnymi, mosiężnymi siodełkami i strunami przeciąganymi na wylot przez deskę korpusu.

Nie obyło się rzecz jasna bez znaków rozpoznawczych PRS, takich jak zaokrąglony profil wycięcia w korpusie, charakterystyczny kształt główki czy markery pozycji na podstrunnicy w kształcie ptaków. Najważniejszym z nich jednak jest elektronika, którą w tym wypadku stanowi para przetworników Narrowfield (stąd nazwa modelu NF) z dopiskiem DD (Deep Dish) będących technicznie humbuckerami, ale oferujących brzmienie jaśniejsze i bardziej dzwoniące, jakiego spodziewać się można po gitarze tego typu, a przy tym wciąż pełne i bezszumowe! Za pomocą 3-pozycyjnego przełącznika wybierzemy jeden z dwóch lub oba przetworniki naraz.

PRS-Myles-Kennedy-Signature

PRS Myles Kennedy Signature to wariacja NF 53 o nieco bardziej rockowym zacięciu – jak przystało na firmującego ją swoim nazwiskiem muzyka (znanego z takich grup jak Alter Bridge czy obecny zespół Slasha).

W tym modelu użyto również przetworników Narrowfield, ale w wersji MK (od inicjałów Mylesa), połączonych 5-pozycyjnym przełącznikiem dla uzyskania różnych kombinacji, w tym z pojedynczymi cewkami rozłączonych humbuckerów. Dodatkową opcją jest przełącznik push-pull w potencjometrze Tone, który wybiórczo przycina górne częstotliwości pickupu przy mostku.

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl