Dwie nowe gitary od Ovation Guitars Custom Shop

0

Ovation Guitars’ Custom Shop wprowadza na rynek dwie nowe gitary. Modele Adamas Spalted Maple Electric i Adamas 6-String Cutaway już od pierwszego spojrzenia robią naprawdę niezwykłe wrażenie.

W położonym w New Hartford warsztacie Ovation Custom Shop pracuje niewielki zespół wykwalifikowanych lutników i rzemieślników. To właśnie spod ich rąk wychodzą najbardziej nieszablonowe modele gitar Ovation. Wszystkie instrumenty stworzone w Custom Shopie powstają w oparciu o ponad stuletnią wiedzę specjalistyczną połączoną z innowacyjną technologią i sprawdzonymi technikami konstrukcyjnymi.

Owocem ciężkiej pracy rzemieślników są właśnie modele Adamas Spalted Maple Electric i Adamas 6-String Cutaway. Jak zapewnia producent, gitary te to najwyższe osiągnięcie w tej dziedzinie lutnictwa – są pierwszymi na świecie modelami o kompozytowych korpusach i topie z włókna węglowego. Wszystkie gitary z serii Adamas wyposażono również w najwyższej jakości hardware, najnowszą elektronikę Ovation i akcenty z egzotycznego drewna.

Adams Spalted Maple (U581T-SPM) – gitara elektroakustyczna

Model elektroakustyczny zaprojektowany z myślą o muzykach fingerstyle. Instrument posiada kompozytowy korpus Lyrachord, top z włókna węglowego oraz binding z klonu płomienistego. Gitara swoją nazwę zawdzięcza umieszczonym na grafitowym topie epoletom z drewna klonowego odmiany spalted.
Uwagę zwraca szeroka podstrunnica, główka z trzpieniami umieszczonymi w klasycznych podłużnych wycięciach, gryf łączący się z pudłem na wysokości 12 progu oraz bezkołkowy mostek. Ten ostatni wykonano w opatentowanej przez producenta technologii iDea® Keyhole Bridge zapewniającej zauważalnie wyższy poziom podtrzymania i przejrzystości tonów.

Jeśli chodzi o elektronikę, producent wyposażył instrumenty w autorski system Custom Shop pickup.

Cena modelu to 4,199.99 USD.

Adamas 6-String Cutaway (MD80-NWT) – gitara elektroakustyczna

Dzięki zaawansowanym technologicznie materiałom i innowacyjnemu projektowi Adamas MD80-NWT jest niezwykłą 6-strunową gitarą z wbudowaną elektroniką i kształtem cutaway zapewniającym łatwy dostęp do 22 progów. Podobnie jak wcześniej opisywany model, korpus wykonano z kompozytowego tworzywa o nazwie Lyrachord, natomiast top zrobiony jest z włókna węglowego.
W korpusie umieszczono pojedynczy otwór w kształcie łezki, obramowany lamówką z amerykańskiego czarnego orzecha. Z tego samego drewna wykonano także szyjkę. Dla odmiany, podstrunnica zrobiona jest z hebanu.

Wisienką na torcie jest zestaw tunerów marki Sperzel oraz przedwzmacniacz Ovation’s Op Pro Studio.

Cena instrumentu to 3,699.99 USD.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ovationguitars.com/
Dystrybutorwww.pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj