Dwa nowe modele ukulele Oscar Schmidt OU11 & OU11TE

0

Zdobywające w ostatnich latach coraz większą popularność, nabierają pięknych kształtów, wykończeń i walorów akustycznych. Poznajcie dwa najnowsze modele ukulele spod znaku Oscar Schmidt. Serię nazwano “2-Tone”.

Oscar Schmidt to marka, która przez wiele lat należała do czołowych producentów naprawdę dobrych instrumentów. Później, gdzieś na przełomie wieków XX i XXI Oscar Schmidt zniknął z polskich półek. A przynajmniej z tych, które było mi dane przeglądać.

Dziś możemy cieszyć się kolejnymi wspaniałymi produktami marki. I tak, w oko wpadły nam dwa najnowsze modele ukulele. Na pierwszy rzut oka widać, że są to instrumenty wyjątkowe. Przynajmniej pod kątem wykończenia.
Firma zadbała on najmniejszy szczegół zarówno modelu koncertowego OU11, jak i modelu “Tenor Size” OU11TE.

Dzięki zastosowaniu 2 różnych gatunków drewna w konstrukcji. Zarówno Koa, jak i Mango zostały połączone na górnej, tylnej i bocznej stronie instrumentów. Wszystko po to, by uzyskać niepowtarzalny wygląd i dźwięk. Koa przyczynia się do jasności, a Mango dodaje miękkości i delikatnej słodyczy dźwięku.
Elektronikę zastosowano jedynie w modelu OU11TE.
Należy również zaznaczyć, że OU11 posiada jedynie 17 progów, a OU11TE już 19. Gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę i most z palisandru.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.oscarschmidt.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here