David Grissom zapowiada nowy live-album

0

Amerykański gitarzysta i endorser marki PRS Guitars, David Grissom, przygotowuje się do wydania swojego najnowszego live-albumu. Krążek zatytułowany “Trio Live 2020” ukaże się 1 maja.

“Trio Live 2020” jest już dostępny w preorderze na Bandcamp or iTunes. Jak informuje artysta, album został nagrany w jego saksońskiej rezydencji w zaledwie 3 noce!

„Trio Live 2020 to album w 100% nagrany na gitarze elektrycznej. Ta przede wszystkim instrumentalna płyta ukazuje relacje, które budowaliśmy przez ostatnie kilka lat i ukazuje zespół w najwyższej formie. ”

Pisząc o albumie, koniecznie musimy wspomnieć, że David Grissom do nagrań wykorzystał sygnowaną przez siebie gitarę PRS DGT oraz wzmacniacz DG Custom 30.

Kolumna DG Custom 30 to 30-watowa głowa wyposażona w cztery lampy mocy EL 84/7581 z prostownikiem GZ34/5AR4 oraz dwie lampy JJ12AX7 w preampie. Pisaliśmy o niej jakiś czas temu w tekście Sygnowane wzmacniacze Davida Grissoma DG Custom 30 raz jeszcze!

Z kolei gitara PRS DGT to model niemal już legendarny. Instrument ma kształt typowy dla modeli McCarty, posiada jednak wyjątkowy kształt szyjki, wyższe progi, specjalne przetworniki oraz przeprojektowany układ sterowania. W tym roku gitara została podkręcona o nowe, stuningowane przetworniki TCI oraz wykończenie nitro over celulose (CAB).
Kilka słów o PRS DGT znajdziecie w tekście PRS DGT Birds of a Feather – limitowana edycja gitar elektrycznych.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com/
Dytrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here