D’Addario CinchFit, czyli nowy Jack Lock do gitar akustycznych!

0

Nie tak dawno temu pisaliśmy o kolejnych akcesoriach dla gitarzystów od D’Addario, między innymi o Auto Lock Guitar Strap – bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniu dla muzyków posiadających Strap Locki. Producent nie poprzestaje w swoich staraniach i oto wypuszcza na rynek Acoustic Cinch Fit, czyli Jack Lock dla gitarzystów akustycznych.

Każdy gitarzysta akustyczny rozumie kłopot jaki niesie ze sobą korzystanie z paska na scenie. W gitarach wyposażonych w układ elektorniczny niezależnie od rodzaju przetwornika gniazdo jack umieszczone jest bardzo często w miejscu gdzie zazwyczaj znaleźlibyśmy zaczep do paska. Zaczepianie gitary o końcówkę gniazda niesie ze sobą pewne ryzyko, nie jest to bowiem rozwiązanie ani wygodne ani praktyczne, ani też bezpieczne. Co więcej, niektóre paski, zwłaszcza te przeznaczone do strap locków, nie wchodzą na gniazdo, więc albo je nacinamy powiększając otwór, albo cóż… szukamy innego paska..

Szczęśliwie jest firma D’Addario, która opracowała rozwiązanie do tego typu sytuacji. Cinch Fit to po prostu końcówka do paska, która została zaprojektowana tak, żeby bezpiecznie spinać się z końcówką gniazda jack. Wystarczy przełożyć przez otwór w pasku i zapiąć zamek na końcówce. Trzyma się świetnie, jest bezpieczne i nie uszkodzi ani elektroniki ani kabla. Co równie ważne, system pasuje zarówno do standardowych gniazd takich jak w Fishmanie, jak również do tych wykorzystywanych w systemach Taylor Expression.

Rozwiązanie genialne w swojej prostocie. Teraz tylko czekam na coś co pozwoli mi przyczepić pasek z drugiej strony korpusu bez konieczności wiercenia pudła czy gryfu. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby inżynierowie D’Addario już nad tym pracowali.

Więcej szczegółów:
Producent: www.accessories.daddario.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here