Czy znacie kapodastry Trigger od D’Addario?

0

Kapodaster to narzędzie, dzięki któremu transpozycja utworu przebiega w łatwy i skuteczny sposób. Tym bardziej, jeśli kapodaster dostosowany jest do współczesnych potrzeb gitarzystów, spełniając ich najwyższe wymagania. Dziś przypominamy o serii D’Addario Trigger!

W serii D’Addario Trigger znalazły się m.in kapodastry z linii Artist i Tri-Action. Oba rodzaje wykorzystują tę samą geometrię (nazwaną właśnie tri-action). Różnią się natomiast dostępnymi wykończeniami i dodatkowymi funkcjonalnościami. Za projekt odpowiada Ned Steinberger.

Wszystko znajdziecie w poniższym tekście.

D’Addario Artist Capo

Artist Capo wykorzystuje opatentowaną geometrię Tri-Action ograniczającą siłę potrzebną do otwierania i zamykania capo przy równomiernym naprężeniu, niezależnie od profilu gryfu. W połączeniu z regulacją naciągu przy wykorzystaniu mikrometru i bezpośredniego nacisku poziomego, Artist Capo w zasadzie eliminuje przeciąganie strun na boki i potrzebę dostrajania ich podczas użytkowania kapodastra. Dodatkowo, lekka aluminiowa konstrukcja nie stanowi przeszkody w postaci zauważalnego ciężaru na gryfie instrumentu.

Artist Capo oferowany jest w kilku wersjach kolorystycznych i kilku zestawach funkcyjnych, np. z dedykowanym tunerem, w wersji classic czy w tzw. wersji Drop Tune Capo oraz częściowego docisku jedynie trzech strun -DadGad Capo. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również dodanie do serii uchwytu na kostki.

D’Addario Tri-Action Capo

To tak naprawdę pierwowzór całej serii wykorzystującej opatentowaną technologię Tri-Action. Prosta konstrukcja ze sprężynowym naciągiem nie różni się w zasadzie niczym wersji Artist Capo. Jest jednak ograniczona pod względem dostępnych kolorów wykończenia (czarny i srebrny) oraz dodatkowych funkcjonalności. Tri-Action wyposażono jedynie w dodatkowy uchwyt na kostki.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.daddario.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj