Chroma Coda Poly Expressive – jeden kontroler i morze możliwości

0

Chroma Coda intensywnie pracuje nad Poly Expressive, czyli w pełni customizowalnym kontrolerem midi, dzięki któremu w prosty sposób zapanujecie nad efektami, wzmacniaczami a nawet DAWami. Brzmi jak magia? Nic dziwnego, tym bardziej, że do jego obsługi wystarczy tylko kartka papieru!

Nie ma co się okłamywać – kiedy spojrzy się na współczesnego gitarzystę otoczonego zestawem stompboxów, można dostać zawrotu głowy. Ten problem ma rozwiązać Poly Expressive MIDI foot controller, czyli czuła na dotyk tablica, której działanie ustala się za pomocą specjalnej aplikacji.
Specjalnie zaprojektowany program pozwala na podzielenie powierzchni tablicy na sektory, przypisanie im odpowiednich funkcji, a następnie zapisanie ustawienia i wydrukowanie go na papierze A3. Wydrukowaną kartkę należy wsunąć w specjalną kieszeń umieszczoną na powierzchni Poly Expressive i… gotowe. Trzeba oczywiście wspomnieć, że urządzenie działa w płaszczyznach XY i reaguje na siłę nacisku. Poly Expressive testowano na wielu efektach, wzmacniaczach (w tym Axe-Fx i Kemper), oraz DAWach takich jak Bitwig Studio i Ableton Live.

Działanie urządzenia świetnie wyjaśnia film zamieszczony na www.kickstarter.com. Jak Poly Expressive sprawdzi się w użytkowaniu codziennym, pokaże czas. Zastanawia jednak, czy komfortowe będzie tak częste stanie na jednej nodze, podczas gdy druga zajęta będzie obsługą urządzenia?

Chroma Coda poszukuje donatorów, którzy chcieliby wesprzeć produkcję Poly Expressive. Jednocześnie każdy, kto wpłaci na konto Kickstarter kwotę $349 otrzymuje gwarancję otrzymania własnego kontrolera.

Więcej info szukajcie na www.polyexpressive.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here