BOSS VE-8 “wszystkomające” urządzenie dla grających wokalistów

0

Śpiewający gitarzyści akustycznie do tej pory byli skazani na kompetencje (lub ich brak) akustyka obsługującego koncert i na zastany tam sprzęt. BOSS VE-8 pozwala na minimalizację tych niewiadomych.

Do tej pory gitarzyści akustyczni nie byli rozpieszczani ilością urządzeń dostępnych na rynku, podobnie rzecz miała się z wokalistami – a co dopiero ze śpiewającymi gitarzystami. BOSS VE-8 dzięki swoim niezwykle praktycznym funkcjom, pozwala w czasie rzeczywistym wykonawcy sprawować kontrolę zarówno nad dźwiękiem instrumentu jak nad wokalem.
Ale po kolei …

Pierwszym modułem jest sekcja gitarowa – oprócz tak “oczywistych oczywistości” jak stroik czy podstawowe efekty modulacyjne i przestrzenne ,znajdziemy filtry pozwalające zminimalizować sprzężenia ,z którymi “od zawsze” walczą koncertujący gitarzyści akustyczni.

Środkowy moduł ,to sekcja odpowiadająca za stronę wokalna – oprócz rozległych opcji korekcji graficznej ,znajdziemy często używane studyjne (a trudne do zrealizowania w sytuacji koncertowej) efekty typu radio,distortion lub harmonizer. Na oddzielną wzmiankę zasługuje funkcja pitch correct ,pozwalająca zatuszować pewne niedoskonałości emisyjne.

ve-8_angle_1_galTrzecim modułem ,jest sekcja zarządzająca poziomami głośności oraz looperem. Sam looper to niezwykle istotna część tego urządzenia, pozwalająca zapętlić aż 80 s. materiału, dogrywać poszczególne partie i mixować je w czasie rzeczywistym.

Kreatywny muzyk jest w stanie wyciągnąć z tego urządzenia na prawdę wiele, a liczba dostępnych na pokładzie BOSS’a VE-8 efektów i opcji powoduje, że jedynym ograniczeniem, staje się wyobraźnia wykonawcy. Cieszy fakt, że w dobie coraz bardziej popularnych tzw. “one man band” firma BOSS udostępniła tego typu artystom urządzenie, które bardzo ułatwi im pracę nad materiałem w warunkach domowych jak i w występach na żywo.

Więcej informacji na stronie pl.boss.info/products/ve-8/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here