Boss RC-5 Loop Station przetestowany

0

Kompaktowa loop stacja Boss RC-5 doczekała się niedawno obszernej prezentacji w języku polskim. Nagranie przedstawiające możliwości tego niepozornego maleństwa przygotował sklep GuitarCenter.pl.

Nie ma chyba na świecie gitarzysty, który nie miałby do czynienia z efektami i multiefektami marki Boss. Do szerokiej oferty producenta dołączyły niedawno dwa nowe urządzenia – RC-500 Loop Station oraz RC-5 Loop Station. Dziś, przy okazji testu przygotowanego przez GuitarCenter.pl opowiemy Wam odrobinę o tym drugim.

RC-5 Loop Station ma wielkość standardowego efektu, co oznacza, że jest on najmniejszą i podstawową pozycją wśród looperów marki Boss. Skierowany jest nie tylko do wszystkich tych, którzy dopiero wchodzą w świat looperów, ale również dla tych, którzy znając doskonale swoje potrzeby świadomie wybierają urządzenie o niewielkich rozmiarach a dużych możliwościach. RC-5 obiecuje bowiem wysoką jakość brzmienia w 32-bitowej jakości premium, łatwą nawiagację, wyświetlacz do monitorowania stanu pętli, ponad 50 rytmów, 13 godzin nagrywania stereo, 99 pamięci fraz.

Boss RC -5 wyposażono w najlepszy w swojej klasie 32-bitowy AD/DA, 32-bitowe przetwarzanie zmiennoprzecinkowe i możliwość nagrywania stereo do aż 13 godzin. Zaawansowany interfejs dostępny w kompaktowym pedale posiada wyświetlacz LCD z opcją zmiany koloru wskazującą stan nagrywania, dogrywania i odtwarzania oraz pozwala m.in. na kontrolowanie statusu pętli podczas występu. W połączeniu z wielofunkcyjną gałką parametrów looper umożliwia szybką i łatwą nawigację w rytmach, zestawach, ustawieniach systemu i nie tylko.

Za sterowanie wszystkimi funkcjami pętli odpowiedzialny jest przełącznik pedałowy, zaś opcjonalne dwa zewnętrzne przełączniki nożne pozwalają bezpośrednio sterować wieloma przypisywalnymi funkcjami. Istnieje także możliwość podłączenia pedału ekspresji do ciągłej regulacji. Gracze z zaawansowanymi systemami pokochają także złącze TRS MIDI, które oszczędza miejsce i umożliwia zdalną obsługę z przełączników MIDI i kontrolerów nożnych, a także synchronizację MIDI z automatami perkusyjnymi i programami DAW.

Boss RC-5 Loop Station w skrócie: 

  • Zaawansowane funkcje loopera BOSS w kompaktowej obudowie
  • Najwyższej jakości brzmienie dzięki 32-bitowej konwersji AD/DA i 32-bitowym przetwarzaniem zmiennoprzecinkowym
  • Looper z silnikiem stereo z 13 godzinami nagrywania
  • Wielokolorowy wyświetlacz LCD do podglądu stanu pętli i edycji parametrów
  • Funkcja cofania do nasycania pętli ciekawymi teksturami
  • Siedem różnych zestawów perkusyjnych i 57 zaprogramowanych rytmów z wariacjami A/B
  • Obsługa rozszerzonej kontroli za pomocą zewnętrznych przełączników nożnych, pedału ekspresji lub MIDI
  • Wejście / wyjście MIDI wyposażone w gniazda mini TRS (kabel BMIDI-5-35 dostępny osobno)
  • Wbudowana pamięć do 99 fraz
  • Twórz kopie zapasowe i wgrywaj pętle WAV przez USB

Więcej szczegółów
Producent: https://www.boss.info/pl/products/rc-5/

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą publikacją na temat efektu Boss RC-500. Znajdziecie ją poniżej:

BOSS RC-500: Przenieś zapętlenie na wyższy poziom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj