BOSS DC-2W Dimension C – japońska piękność na wyciągnięcie ręki

0

Długo czekaliśmy by móc rzeczowo opisać efekt BOSS DC-2W Dimension C. Efekt nie tylko poraził nas swoją mocą, ale i subtelnością, która wypływa z niego niczym karmel z ulubionego ciastka. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia ze sztuczną słodyczą, a z prawdziwym efektem o legendarnym brzmieniu w nowoczesnej obudowie.

BOSS DC-2W Dimension C to ścisłe nawiązanie do jednego z historycznych pod względem wyników sprzedażowych efektów. Dimension C był jednym z tych narzędzi, którymi firma BOSS przekonała rzeszę gitarzystów na całym świecie. I nie chodziło tu li i jedynie o wykonanie, które nota bene było na najwyższym jak na tamte czasy poziomie.
Chodziło o brzmienie, którego żadna inna firma nie potrafiła w żaden sposób wyklarować.

Współczesny DC-2W Dimension C nie pozostawia złudzeń, że to co najlepsze w legendzie, pozostało. Jednak do tego dołożono współczesną, również niesamowicie brzmiącą maszynę, która w krótkim czasie porwała gitarzystów z wszystkich zakątków globu.

Premium Waza Craft DC-2W Dimension C jest w pełni analogowym układem ze wspomnianym brzmieniem efektu Dimension C.
Do manipulowania parametrami brzmieniowymi, producent użył tych samych przycisków, znanych ze starego Rolanda SDD-320, podświetlając je jedynie diodami LED. Miały na to pewnie wpływ oczekiwania współczesnych muzyków, którzy wymagają również wygody w obsłudze, a co za tym idzie łatwości w odnalezieniu przycisków podczas koncertów z ograniczonym dostępem światła.
Warto w tym miejscu wyjaśnić, że posiadając jedynie cztery przyciski, efekt umożliwia odnalezienie jeszcze wielu innych brzmień poprzez jednoczesne wciśnięcie dwóch z nich.
Producent wspomina również o najwyższej klasy buforze oraz ulepszonym obwodzie bypass, co ma niebagatelny wpływ na brzmienie właśnie.

Ważną informacją jest również, iż efekt produkowany jest tylko i wyłącznie w Japonii, co na pewno podnosi jego wartość.

Można by wiele rozpisywać się na temat brzmienia, jednak nic tak nie odda słów jak posłuchanie BOSS DC-2W Dimension C w akcji.

Więcej szczegółów:
Producent: www.pl.boss.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here