Boss BAS-1: optymalne ustawienie dowolnego wzmacniacza combo

0

Odpowiednie ustawienie poszczególnych potencjometrów wzmacniacza to jedno, ale umiejscowienie i ukierunkowanie samego głośnika to nie mniej istotny element jeśli chodzi o uzyskanie dobrego, wyraźnego brzmienia gitary lub basu.

Wzmacniacze typu combo czy kolumny głośnikowe postawione płasko na podłodze, skierowane są najczęściej w nasze nogi – oczywiście wielu gitarzystów i basistów lubi gdy furczą im nogawki, ale z punktu widzenia akustyki nie jest to sytuacja zbyt korzystna. A gdyby tak więcej dźwięku docierało do naszych uszu zamiast do naszych łydek? Postawienie głośnika na wysokości klatki piersiowej czy głowy może być czasami kłopotliwe – nie zawsze mamy pod ręką odpowiedni mebel. A być może też nie wszyscy w sali prób czy na scenie chcą słyszeć nasz instrument z tym samym natężeniem, co my…

Rozwiązaniem może być nowa propozycja firmy Boss czyli BAS-1 Amplifier Stand. Pozwala on na ustawienie dowolnego wzmacniacza typu combo – a także większości kolumn głośnikowych – nad podłogą, pod odpowiednim kątem, aby jego dźwięk trafiał przede wszystkim do uszu grającego, dając mu bardziej czytelny odsłuch, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad brzmieniem instrumentu w kontekście reszty zespołu.

Boss BAS-1 wykonany jest z wytrzymałych, stalowych profili i wyposażony w stabilne nóżki, miękkie podkładki amortyzujące wibracje wzmacniacza, regulowany kąt nachylenia oraz rozsuwaną podpórkę, dzięki czemu można go dopasować do wielu różnorodnych modeli combo i kolumn gitarowych oraz basowych, włączając w to większość produktów marki Boss i Roland. Jego udźwig wynosi 21 kg, a składana konstrukcja pozwala na łatwy transport.

Więcej szczegółów:
https://www.boss.info/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here