Blackstar Silverline, czyli najnowsza seria cyfrowych wzmacniaczy gitarowych!

0

Cyfrowa technologia ma wiele zalet, a jedną z nich ma być zagwarantowanie muzykowi i słuchaczowi wrażenia obcowania z gitarową konstrukcją lampową. Jak ta sztuka udała się najnowszej serii wzmacniaczy Silverline od Blackstar Amps?

Na tą ocenę przyjdzie nam pewnie jeszcze chwilę poczekać niemniej jednak najnowsza seria, którą właśnie zaprezentował światu Blackstar zapowiada się bardzo obiecująco. Jak twierdzi sam producent: “nowa seria Silverline ma prezentować nowy poziom cyfrowego modelingu, przynosząc najbardziej atrakcyjne i czułe oraz najlepiej brzmiące cyfrowe wzmacniacze dostępne dziś na rynku. Butikowe wzmacniacze cyfrowe bez żadnych kompromisów.”

W skład serii Blackstar Silverline wchodzą cztery konstrukcje typu combo, a także jeden head gitarowy z dedykowaną kolumną:

  • Silverline Standard Combo – 1 głośnik 10″, moc 20 W
  • Silverline Special Combo – 1 głośnik 12″, moc 50 W
  • Silverline Deluxe Combo – 1 głośnik 12″, moc 100 W
  • Silverline Deluxe Stereo Combo – 2 głośniki 12″, moc 100 W
  • Silverline Deluxe Head – moc 100 W
  • Silverline 212 – kolumna 2 x 12″, moc 140 W, impedancja: 4 Ohm Mono, 16 Ohm Mono, 8 Ohm Stereo

Skoro cyfrowa technologia to znaczy, że mamy na pokładzie procesor DSP, a do tego nie byle jaki bo jest to świetna konstrukcja firmy SHARC®. Do tego dochodzi opatentowana technologia True Valve Power, która pozwala odwzorować wszelkie niuanse lampowych końcówek mocy. W związku z powyższym, każdy z nowych modeli wyposażony jest w pokrętło Response, dzięki czemu użytkownik może wybrać między sześcioma emulacjami lamp: KT88, 6L6, KT66, EL34, 6V6 lub EL84.

Ale to dopiero początek możliwości nowej serii! Wszystkie modele wzmacniaczy Silverline (poza rzecz jasna headem), a także kolumna Silverline 212 wyposażone są w głośniki Celestion V-Type. Poza wspomnianym wcześniej pokrętłem Resonse, mamy także pokrętło Voice, które oferuje sześć brzmień przedwzmacniaczy: Clean Warm, Clean Bright, Crunch, Super Crunch, OD 1, OD 2.

Mało? Proszę bardzo! Na pokładzie aż 12 efektów, po 4 tyoy w każdej z grup: Modulation, Delay i Reverb. Na wyposażeniu wzmacniaczy nie zabrakło również znanego od lat, opatentowanego przez Blackstara potencjometru ISF, który działając w połączeniu z gałkami Bass, Middle i Treble pozwala na zmianę charakterystyki brzmieniowej pomiędzy brytyjską a amerykańską. Skoro technologia cyfrowa to i możliwość tworzenia własnych presetów, a także dedykowane oprogramowanie INSIDER, która z poziomu komputera zdecydowanie ułatwi Wam pracę z tym zaawansowanym urządzeniem.

Na panelu znajdziemy także wszystkie niezbędne gniazda jak port USB, który nie tylko pozwala na wspomnianą współpracę z oprogramowaniem ale również umożliwia bezpośrednie nagrywanie sygnału w odpowiednim programie. Mamy także stereofoniczne złącza audio (MP3/Line In, Emulated Out/Phones), a także wejście dla opcjonalnego kontrolera nożnego FS-10.

Widać, że Blackstar wraz z nową serią Silverline mierzy wysoko i wszystko wskazuje na to, że ma spore szanse na rynkowy sukces. Czekamy na ich dostępność w naszym kraju, a także na sugerowane ceny, gdyż w momencie publikacji jeszcze ich nie znamy.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.blackstaramps.com/silverline
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

Poniżej pierwsze próbki możliwości nowych wzmacniaczy:

…a także pierwsza recenzja zza oceanu… 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here