Agnieszka Musiał w panteonie gwiazd Ortega Guitars Polska

1

Każdy z wielkich producentów tworzy panteon gwiazd będących endorserami ich marki. Do tego zacnego grona dołączyła Agnieszka Musiał grająca na instrumentach Ortega Guitars. Dziś przedstawimy Wam postać Pani Agnieszki i instrumenty, na których gra.

Będąca absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, Pani Agnieszki Musiał komponuje, pisze teksty i tworzy dla wielu artystów. Jej dorobek artystyczny to m.in. jej udział na ponad 30 albumach różnych wykonawców.
Na swoim koncie ma również pracę jako wykładowca na rodzimej uczelni oraz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Jej głos można usłyszeć w piosenkach do polskiej wersji bajki Dreamworks “Mustang. Duch Wolności” oraz w spektaklach baletu Magnificat z USA. Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Słowacji, Czechach, Ukrainie, Belgii, Anglii, Kanadzie, Turcji oraz Chinach.

Jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Umiejętności, którymi bezprecedensowo włada, doprowadziły ją do projektu własnego albumu wydanego w roku 2017 o tytule “Błogo”. Aktualnie jej kariera ponownie nabiera prędkości podczas pracy z producentem Janem Smoczyńskim, współpracującym wcześniej z takimi artystami jak Kayah, Bovska, czy wielka Urszula Dudziak.
Poza śpiewem, Pani Agnieszka od zawsze kochała gitarę klasyczną, a od pewnego czasu również ukulele. To właśnie na tych instrumentach gra w swoich premierowych utworach “Nie będę płakać” oraz “Aroniowy Nastrój” będących zapowiedzią jej nowego albumu, w którym łączy brzmienie ukulele z elektroniką.

Aby być precyzyjnym co do instrumentarium, z którego korzysta Pani Agnieszka, firma Ortega Guitars Polska zdradza, że są nimi ukulele z serii Lizard i Acacia.

Lizard

To połączenie nowoczesności elektroniki ORTEGA MagusUke ukulele preamp system z przepięknym drewnem Dao, będącym kwintesencją naturalnej akustyki i wspaniałego rysunku usłojenia.

Więcej informacji na stronie https://ortegaguitars.com/products/ukuleles-guitarleles/ukulele/show/Product/lizard-cc-gb/lizard-cc-gb/

Acacia

Mianowicie Acacia, to typowy instrument akustyczny nie posiadający elektroniki, stworzony na bazie drewna akacjowego.

Więcej informacji na stronie https://ortegaguitars.com/products/ukuleles-guitarleles/ukulele/show/Product/ruaca-cc/ruaca-cc/

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl
Strona Agnieszki Musiał: https://agnieszkamusial.com

1 KOMENTARZ

  1. […] Agnieszka Musiał jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Komponuje, pisze teksty i tworzy dla wielu artystów. Jej dorobek artystyczny to m.in. jej udział na ponad 30 albumach różnych wykonawców. Na swoim koncie ma również pracę jako wykładowca na rodzimej uczelni oraz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Szerzej pisaliśmy o niej TUTAJ. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here