Jak już wspominaliśmy, Dynacord i Electro-Voice wprowadzają do swojej oferty nową grupę produktów. Czas zatem na więcej szczegółów. Na początek nowa seria wzmacniaczy Dynacord U zaprojektowana z myślą o instalacjach komercyjnych.
Dynacord, uznana marka w branży pro audio, wprowadza na rynek nową serię wzmacniaczy komercyjnych U, składającą się z sześciu modeli: czterech powermikserów oraz dwóch końcówek mocy. Wzmacniacze te, oferujące moc od 30 do 240 W, zamkniętych w obudowach ½U. Kompaktowa budowa i wszechstronne funkcje pozwalają na elastyczne i dyskretne instalacje, co czynią je świetnym wyborem dla mniejszych przestrzeni, takich jak kawiarnie, sklepy czy biura.
Kluczowe cechy wzmacniaczy serii U:
- Pełna moc niezależnie od obciążenia: Wszystkie modele zapewniają pełną moc przy obciążeniu 4 Ω, 8 Ω oraz w liniach 70 V i 100 V, co czyni je uniwersalnymi rozwiązaniami dla różnych instalacji.
- Nadrzędne wejście dla komunikatów EMG: Gwarantuje wyraźne przekazywanie krytycznych wiadomości, co jest kluczowe w zastosowaniach komercyjnych.
- Dwutonowy sygnał do ważnych powiadomień: Wzmacniacze wyposażone są w funkcję dwutonowego sygnału, która pozwala wyróżnić istotne komunikaty.
- Filtr górnoprzepustowy 120 Hz: Umożliwia dostosowanie dźwięku wyjściowego w paśmie niskich częstotliwości, co jest przydatne w różnych warunkach akustycznych.
- Kompaktowa obudowa: Format ½U pozwala na oszczędność miejsca i różnorodne opcje montażu, zarówno w racku, jak i na blacie czy pod nim.
- Zdalna aktywacja trybu uśpienia: Funkcja zwiększająca energooszczędność urządzeń.
Modele powermikserów i wzmacniaczy:
- Powermiksery:
- Dynacord U30:1M – 30 W
- Dynacord U60:1M – 60 W
- Dynacord U120:1M – 120 W
- Dynacord U240:1M – 240 W
- Wzmacniacze mocy:
- Dynacord U120:1 – 120 W
- Dynacord U240:1 – 240 W
Powermiksery serii U oferują cztery wejścia audio, w tym dwa mikrofonowo-liniowe z zasilaniem Phantom, co pozwala na podłączenie różnorodnych źródeł dźwięku, takich jak mikrofony, stacje przywoławcze czy odtwarzacze muzyki. Wzmacniacze mocy serii U, wyposażone w jedno wejście liniowe oraz nadrzędne wejście dla komunikatów EMG, są łatwe w konfiguracji i montażu, co czyni je idealnymi do zastosowań komercyjnych, gdzie liczy się niezawodność i prostota obsługi.
Synergia marek Dynacord i Electro-Voice
Dzięki współpracy z głośnikami Electro-Voice EVID, wzmacniacze serii U pozwalają na stworzenie spójnych i wysokiej jakości instalacji dźwiękowych, które zapewniają znakomitą atmosferę i zrozumiałość dźwięku w różnych pomieszczeniach.
Niezawodność i trwałość
Wzmacniacze serii U przechodzą rygorystyczne testy w Centrum Testów Niezawodności firm Dynacord i Electro-Voice w Niemczech. Wyposażone są w zaawansowane obwody zabezpieczające przed przeciążeniem i zwarciami, a wbudowany limiter chroni przed przypadkowym przesterowaniem, co gwarantuje ich długotrwałe i niezawodne działanie. Nowe wzmacniacze instalacyjne Dynacord U zapowiadają się na rozwiązanie, które z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu komercyjnych instalacjach, oferując elastyczność, łatwość instalacji i niezawodność.
Jak informuje firma Audio Plus, dystrybutor marki w Polsce, seri U będzie dostępne od jesieni tego roku, o czym z pewnością będziemy jeszcze informować.
Więcej szczegółów:
Producent: https://www.dynacord.com
Dystrybutor: https://audioplus.pl