T-Rex Binson Echorec Magnetic Disk Delay w końcu gotowy!

407
T-Rex-Binson-Echorec
FOTO: Sweetwater

Jedną z najgłośniejszych premier targów NAMM 2023 jest T-Rex Binson Echorec Magnetic Disk Delay – współczesna reprodukcja legendarnego efektu echo, nad którą prace trwały aż 8 lat!

Celem T-Rex Binson Echorec Magnetic Disk Delay jest wskrzeszenie brzmienia znanego z nagrań takich artystów, jak Pink Floyd, Hank Marvin czy John Bonham, którzy używali nietypowego efektu delay Binson Echorec. Jego sercem – w odróżnieniu od podobnych urządzeń taśmowych – był obracający się dysk, czy też bęben, owinięty bardzo cienkim drucikiem, na który za pomocą magnetycznych głowic nagrywano, a następnie odtwarzano powtórzenia sygnału źródłowego.

T-Rex Binson Echorec Magnetic Disk Delay

Pierwsze wzmianki o zamiarach zrekonstruowania tego układu przez duńską firmę T-Rex sięgają roku 2017, a cały projekt zajął inżynierom 8 lat. W końcu, po długich wyczekiwaniach, na targach NAMM 2023 pokazano w pełni ukończony egzemplarz produkcyjny Binson Echorec Magnetic Disk Delay, na który można już składać zamówienia w przedsprzedaży – około 500 sztuk jest już gotowych do wyruszenia w świat.

Więcej szczegółów: https://www.t-rex-effects.com