Sony C-80 – nowy mikrofon do nagrań studyjnych

0
Sony-C-80_uptone

Sony C-80 to najnowszy mikrofon pojemnościowy, którego miejscem pracy mają być studia nagraniowe. Nowa konstrukcja oparta jest na rozwiązaniach technologicznych kultowego już modelu C-800G i popularnego C-100. Sprawdźmy zatem co oferuje…

Sony C-80 to nowy jednokierunkowy mikrofon pojemnościowy, który jak zaznacza producent, dedykowany jest do nagrywania wokali, głosu, instrumentów, a także vlogów i podcastów.

„C-80 łączy w sobie zalety płynące z doświadczenia marki Sony w segmencie profesjonalnych urządzeń dźwiękowych i jest podstawowym modelem, który oferuje wszystkie cechy topowych mikrofonów. Wyróżnia się niezrównaną jakością dźwięku i przemyślaną budową, dlatego doskonale uzupełni nie tylko kolekcję każdego amatora nagrań, ale również asortyment profesjonalnych technologii udźwiękowienia firmy Sony.”

– mówi James Leach, szef kategorii produktów w Sony Europe

Najważniejsze cechy modelu Sony C-80

  • kapsuła mikrofonowa pochodząca z modelu C-100 oraz korpus wykonany z dwóch gatunków metali, jak w modelu C-800G — łączy w ten sposób charakterystyczne cechy obu produktów;
  • konfiguracja o dwóch membranach niweluje zmiany dźwięku pod wpływem odległości jego źródła od mikrofonu (tzw. efekt zbliżenia), dzięki czemu rejestrowany dźwięk wokalu jest stabilniejszy;
  • konstrukcja eliminująca zakłócenia, opracowana na potrzeby modeli C-800G i C-100, chroni nowy model mikrofonu przed drganiami jego korpusu, co przekłada się na niski poziom zakłóceń i czystość dźwięku.

Sony-C-80_uptone

Charakterystyka dźwiękowa modelu C-80

  • Mikrofon precyzyjnie rejestruje głębię dźwięku głosu w środkowym paśmie częstotliwości, podkreślając jego serce i wyrazistość, dzięki czemu ścieżka wokalna wyróżnia się dobrze nawet w produkcjach łączących dźwięki instrumentów muzycznych.
  • Mikrofon realistycznie oddaje cechy akustyczne instrumentów, zwłaszcza dźwięk strun i rezonans pudła gitary.
  • Umożliwia on nagrywanie naturalnego, czystego głosu dzięki tłumieniu nadmiaru dźwięków o niskich częstotliwościach oraz zakłóceń powstających, gdy odległość od mikrofonu jest mała.

Sony C-80 ma pojawić się na rynku europejskim w listopadzie 2022 r. i poszerzy tym samym ofertę profesjonalnego sprzętu audio firmy Sony, obejmującą m.in. serię słuchawek MDR czy systemy mikrofonów bezprzewodowych, takie jak serie UWP-D i DWX.

Więcej szczegółów: https://pro.sony/audio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj