Solid State Logic odkrywa wszystkie karty miksera “BiG SiX”

350
ssl-big-six
SSL BiG SiX

SSL BiG SiX to większy braciszek wielce udanego biurkowego miksera SSL SiX, który wykłada na stół znacznie więcej niż tylko dodatkowe kanały wejściowe…

Od premiery SSL SiX minęło już trochę czasu i mimo iż ten analogowy mikser audio spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem użytkowników, to wielu z nich wysuwało pewne sugestie czy życzenia co do jego rozbudowy o kilka dodatkowych funkcji. 

W końcu, po długim okresie oczekiwania i licznych spekulacjach, związanych z przedwczesnym wyciekiem informacji o nowym produkcie SSL (jednak bez żadnych konkretnych danych i specyfikacji), akta nowego miksera zostały oficjalnie odtajnione! Co więc się w nich znajduje?

Przede wszystkim SSL BiG SiX oferuje dwukrotnie większą ilość kanałów wejściowych, tj. 4 kanały mono z preampami mikrofonowymi SuperAnalogue i 4 kanały stereo z wejściami liniowymi. Ponadto mamy tu rozszerzoną w stosunku do SSL SiX sekcję 3-pasmowej korekcji, która na pierwszych 4 kanałach dodatkowo oferuje opcję filtra dzwonkowego w górnym i dolnym skraju pasma. Na pierwszych 4 kanałach również znajdziemy ten sam, jednogałkowy kompresor znany z SSL SiX. Model BiG SiX rozszerzono również o drugie wyjście słuchawkowe.

SSL BiG SiX
SSL BiG SiX

Ale to jeszcze nie wszystko, bo w nowym mikserze SSL przewidziano także funkcję wielokanałowego interfejsu audio, i to w obu kierunkach: tak, BiG SiX pozwala nie tylko na rejestrację osobnych śladów przez analogowe, SSL-owskie channel stripy wprost do komputera, ale także na wysyłanie ścieżek już nagranych z powrotem do miksera celem ich miksowania w domenie analogowej – w tym z użyciem kompresora G-Series na sumie i ew. dodatkowych „klocków“ peryferyjnych!

SSL-BiG-SiX-rear

Ile będzie kosztować to spełnienie marzeń niejednego domowego studia nagrań? Cena SSL BiG SiX wynosi odpowiednio 2999 USD w Ameryce i 2999 EUR w Europie, a więc około 13-14 tys. złotych. Jego dostawa przewidziana jest na okolice stycznia 2022 roku, ale u niektórych dealerów można już składać zamówienia w przedsprzedaży.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.solidstatelogic.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

Więcej newsów Solid State Logic: TUTAJ