Sennheiser oraz Neumann zaprezentują nowe produkty audio na NAB 2018

0

Niemieckie firmy Sennheiser oraz Neumann zaprezentują podczas wystawy NAB 2018 w Las Vegas swoje pełne portfolio narzędzi produkcyjnych audio, włączając w to nowe rozwiązania w zakresie mikrofonów oraz zestawów słuchawkowych.

Na wspólnym stoisku firm (C1307) zostaną pokazane specjalnie skonfigurowane rozwiązania audio dla mobilnych dziennikarzy, zespołów reporterskich, ekip zajmujących się produkcją filmową oraz zastosowań studyjnych. Przedstawiona zostanie także cała gama produktów AMBEO, przeznaczona do produkcji VR oraz AR.

Co nowego od Sennheisera?

Sennheiser na tegorocznej wystawie NAB zaprezentuje nową serię zestawów słuchawkowych – 300 PRO. Seria ta trafi do sprzedaży już latem 2018 roku i w jej skład wejdą dwa modele słuchawek do monitorowania oraz trzy modele zestawów słuchawkowych z mikrofonami, które służą do współpracy z kamerami oraz komunikacji ekip technicznych na scenie. Dla urządzeń bezprzewodowych bodypack Sennheiser przedstawi zupełnie nowy zestaw słuchawkowy oraz mikrofony na klipsie (lavalier), które również będą dostępne od lata bieżącego roku. Zostały one zaprojektowane i dostrojone w taki sposób, aby mogły oferować znakomite brzmienie i być niezawodnymi narzędziami roboczymi w przypadku średniej wielkości stacji nadawczych, teatrów czy obiektów sakralnych. Dodatkowo Sennheiser przedstawi nowe rozwiązanie bezprzewodowe przeznaczone do rejestrowania wysokiej jakości dźwięku na urządzeniach mobilnych.

evolution wireless 500 FILM G4 combo set

Oferta nakamerowych systemów mikrofonowych Sennheiser została rozszerzona przez wprowadzenie nowej serii bezprzewodowej – evolution wireless G4, która składa się z dwóch linii produktowych. Uzupełnieniem uznanej serii 100-p jest nowa seria 500-p. Kolejnymi systemami bezprzewodowymi prezentowanymi na wystawie będą flagowe serie Digital 9000 oraz Digital 6000, włączając w to cyfrowo-analogowy odbiornik nakamerowy EK 6042 oraz seria AVX, która pracuje w ogólnie dostępnym paśmie 1,9 GHz. Wśród mikrofonów nakamerowych znajdą się modele MKE 400, MKE 600 oraz stereofoniczny MKE 440. Na wystawie nie zabraknie też profesjonalnych modeli typu shotgun MKH 416 i MKH 8060, konstrukcji long gun MKH 8070, a także mikrofonów dla reporterów MD 46 oraz MD42.

Neumann U67 tube microphone

Co pokaże Neumann?

Specjaliści w dziedzinie sprzętu studyjnego z firmy Neumann zaprezentują reedycję ich słynnego mikrofonu lampowego U 67 wraz ze znakomitymi modelami U 87 Ai, TLM 102 i TLM 103, a także klasykiem dla stacji radiowych – BCM 104. Wszystkie wymienione mikrofony będzie można przetestować na stoisku. Do testów zostały przygotowane również kolumny głośnikowe do odsłuchu studyjnego Neumann KH 80 oraz KH 120 wraz z subwooferem studyjnym KH 810.

Strefa dźwięku Ambeo 3D

Strefa AMBEO na stoisku Sennheiser to miejsce, w którym położono szczególny nacisk na binauralną rejestrację i produkcję dźwięku. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z praktyczną stroną korzystania z AMBEO Smart Headset, AMBEO VR Mic oraz Neumann KU 100, a także dowiedzieć się więcej na temat tych produktów oglądając szereg filmów demonstracyjnych. Sennheiser będzie prezentować też sprzęt oraz oprogramowanie swoich partnerów uczestniczących w programie „AMBEO for VR”.

O firmach Sennheiser i Neumann

Wizją firmy Sennheiser jest kształtowanie przyszłości audio. Idea ta jest oparta na ponad 70-letniej kulturze innowacji, głęboko zakorzenionej w sposobie działania firmy. Założona w 1945 firma Sennheiser pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, które dziś jest czołowym producentem słuchawek, mikrofonów i bezprzewodowych systemów transmisji fonii. Wraz z 20 filiami i stałymi partnerami sprzedażowymi firma aktywnie działa w ponad 50 krajach na całym świecie i posiada własne fabryki w Niemczech, Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Sennheiser zatrudnia około 2800 pracowników, których łączy dążenie do perfekcyjnego dźwięku. Od 2013 roku firmą zarządzają Daniel Sennheiser i dr Andreas Sennheiser – przedstawiciele trzeciego pokolenia rodziny.

Do grupy firmy Sennheiser należy Neumann.Berlin. Jest to wiodący producent mikrofonów studyjnych. Założona w 1928 roku firma została nagrodzona w swojej historii wieloma międzynarodowymi nagrodami w dziedzinie innowacyjnych i nowych technologii. Od 2010 roku firma Neumann.Berlin specjalizuje się również w wytwarzaniu przetworników elektroakustycznych, co pozwoliło jej wkroczyć na rynek monitorów studyjnych. W 2016 roku grupa Sennheiser wygenerowała sprzedaż na poziomie 658,4 milionów euro.

Więcej info:
Producent: https://en-us.sennheiser.com
Dystrybutor: www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here