PreSonus FaderPort 8: Zwycięzca TEC Awards 2018!

0

O miano zwycięzcy w kategorii “Produkcji Muzycznej” podczas tegorocznych TEC Awards walczyło 7 ciekawych produktów. Każdy z nich cechował się czymś wyjątkowym, jednak ostatecznie miano najlepszego przypadło marce PreSonus i jego FaderPort8!

Warto jednak  przypomnieć, że FaderPort to seria 3 produktów: FaderPort, FadrPort 8 i najmłodszy, a zarazem największy w rodzinie FaderPort 16. Czym są owe urządzenia? To przede wszystkim rozbudowane i multi-funkcyjne kontrolery DAW!

Pełna lista nominacji i zwycięzców w linku: uptone.pl/namm-tec-awards-2018-33-edycja-nominowani-i-zwyciezcy

Cała rodzina FaderPort, a wszczegołności 8 i 16 to stosunkowo młode rozwiązania, zaprezentowane około roku temu. Jednak jak widać, szybko zyskały sporą popularność, a uwieńczeniem sukcesu jest tegoroczna nagroda “ósemki”. Wyposażone w czułe na dotyk zmotoryzowane fadery, wysokiej jakości wyświetlacze, podświetlane klawisze i mnogość finkcji ma zapewnić wygodę, szybkość i skuteczność pracy przy naszych ulubionych DAWach.

Jakie otrzymujesz możliwości?

 • Poruszaj się szybko wzdłuż ścieżek,
 • Zbliżaj i odsuwaj widok enkoderem w trakcie edycji,
 • Chcesz powiększyć lub pomniejszyć ślady? Użyj przycisków strzałek!
 • Poruszaj się płynnie wzdłuż linii czasu używając enkodera albo skokowo przy pomocy strzałek,
 • Włącz ścieżkę kliku i ustal tempo za pomocą enkodera lub przycisków strzałek,
 • Otwórz ścieżkę markerów i enkoderem lub przyciskami strzałek przełączaj między markerami, marker wstawisz naciskając enkoder,
 • Przełączaj się szybko między sekcjami na ścieżce Aranżera w Studio One lub między obiektami w programach DAW obsługujących protokół Mackie Control/HUI…

Lista udogodnień w kontrolerze USB PreSonus FaderPort jest znacznie dłuższa! Poniżej szczegółowy opis FadrPort 16.

Nie wyganiaj myszy – znajdź jej przyjaciela

Chociaż klawiatura i myszka dobrze sprawdzają się przy kontroli programów DAW, praca z miksem i funkcjami automatyki będzie znacznie wygodniejsza, gdy użyjesz precyzyjnego, dotykowego kontrolera FaderPort 16. Sterownik wyposażony w16 czułych na dotyk, zmotoryzowanych suwaków 100 mm, a także 89 przycisków obsługujących 104 różne funkcje, pozwala szybko powiększyć widok plików w trakcie edycji, dopasować tempo jednym przyciskiem, modyfikować parametry wtyczek, zarządzać miksami aux – oraz, co oczywiste, kontrolować poziomy ścieżek jednym ruchem dłoni. FaderPort 16 zapewni ci najszybszy i tak wydajny sposób pracy, jakiego do tej pory nie doświadczyłeś.

Działaj szybciej i lepiej

Zamiast zmuszać cię do zmiany metod pracy, FaderPort 16 usprawni sposób, w jaki miksujesz. Nadal używaj swojej klawiatury i myszy tak, jak do tej pory, a FaderPort 16 wykorzystaj do obsługi funkcji na których szczególnie ci zależy, ułatwiając sobie działanie. Duże i podświetlane przyciski kontrolera pozwalają szybko znaleźć potrzebne funkcje. Podgląd funkcji dostępny jest na szesnastu cyfrowych wyświetlaczach wysokiej rozdzielczości. Kiedy zaznaczasz ścieżkę myszką FaderPort 16 automatycznie to wykrywa pozwalając w dodatkowy sposób sterować funkcjami których potrzebujesz, dokładnie w momencie kiedy po nie sięgasz. To jest właśnie ten sposób obsługi programów DAW, o jakim zawsze marzyłeś!

Pojedyncze przyciski dla najważniejszych funkcji

W unikatowej sekcji nawigacji FaderPort 16 znajdziesz przyciski ośmiu kluczowych funkcji, które maksymalnie ułatwiają pracę. Dedykowanymi przyciskami możesz błyskawicznie aktywować nagrywanie na wszystkich ścieżkach, zarządzać ustawieniami wyciszenia i solo, włączyć podgląd ścieżek, torów i VCA które chcesz zobaczyć, i znacznie więcej. Nie ograniczają cię też gotowe ustawienia: szybki dostęp do swoich ulubionych funkcji możesz przypisać do czterech programowalnych przycisków User.

Znajdziesz niezliczoną ilość sposobów na to, jak korzystać z sekcji Session Navigator w FaderPort 16. Te, wyjątkowe i wszechstronne kontrolery przyspieszą i ułatwią ci miksowanie oraz edycję ścieżek:

 • Poruszaj się szybko wzdłuż ścieżek używając enkodera, lub przełączaj między nimi za pomocą strzałek,
 • Zbliżaj i odsuwaj widok enkoderem w trakcie edycji. Chcesz powiększyć lub pomniejszyć ślady? Użyj przycisków strzałek!
 • Poruszaj się płynnie wzdłuż linii czasu używając enkodera, albo skokowo przy pomocy strzałek,
 • Włącz ścieżkę kliku i ustal tempo za pomocą enkodera lub przycisków strzałek; aby nabić tempo wystarczy nacisnąć enkoder,
 • Otwórz ścieżkę markerów i enkoderem lub przyciskami strzałek przełączaj między markerami, marker wstawisz naciskając enkoder,
 • Przełączaj się szybko między sekcjami na ścieżce Aranżera w Studio One lub między Obiektami w programach DAW obsługujących protokół Mackie Control/HUI,
 • Trzymaj stałą kontrolę nad głównym tłumikiem poziomu Master,
 • Uniwersalna kompatybilność i ścisła integracja ze Studio One®,
 • Intuicyjność FaderPort 16 i obsługa protokołów Mackie Control oraz HUI pozwalają na szybką i łatwą obsługę większości programów DAW. Nie trzeba instalować dodatkowych sterowników; po prostu podłącz sterownik do portu USB i przejmij kontrolę nad swoim miksem i wtyczkami,
 • Jednak, FaderPort 2+ stanie się niemalże magicznym kontrolerem gdy połączysz go z aplikacją PreSonus Studio One. (W zestawie wersja Studio One 3 Artist). Będziesz zachwycony tym, jak szybko przebiega twoja praca.

Przed tobą niesamowicie szybka i wydajna praca w studio!

Z kompaktowym, łatwym w obsłudze kontrolerem FaderPort 16 możesz cieszyć się najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem działania, jakiego jeszcze nie doświadczyłeś! Ale nie wierz na samo słowo – odwiedź dobry sklep muzyczny i samodzielnie wypróbuj jak działa FaderPort 16!

Więcej info:
Producent: www.presonus.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here