Nowy system Apple macOS X 10.15 Catalina z pewnymi muzycznymi problemami?

0

Apple potwierdziło, że MacOS X Catalina, najnowsza wersja systemu operacyjnego jest już dostępna. Uważajcie jednak i nie spieszcie się z instalacją Cataliny! Już wyjaśniamy dlaczego…

Jak wielu innych użytkowników komputerów z nadgryzionym jabłkiem, również muzycy ulegają szybkiej i często nieprzemyślanej pokusie aktualizacji najnowszego oprogramowania. Istnieje jednak wiele powodów, aby wstrzymać się z tym przez jeszcze jakiś czas, zwłaszcza że póki co mogą wystąpić nieprzewidziane i zdecydowanie niechciane problemy, które często ujawniają się na krótko po wydaniu nowego systemu operacyjnego.

Mówiąc precyzyjniej, Catalina wprowadza nowe procesy weryfikacji oprogramowania i całkowicie kończy wsparcie dla aplikacji 32-bitowych, więc istnieje spora szansa, że ​​niektóre z Waszych programów muzycznych – np. programy typu DAW, wszelakiej maści wtyczki, czy też inne, początkowo nie będą kompatybilne z Cataliną.

W rzeczywistości zarówno Native Instruments, jak i Ableton oświadczyły, że ich oprogramowanie nie jest obecnie obsługiwane przez Catalinę i odradzają użytkownikom, aktualizację dopóki nie wprowadzą zmian i poprawek do swoich programów. Zdecydowanym plusem jest fakt, że Applowski Logic Pro będzie w 100% kompatybilny.

DJ-e ​​powinni być również ostrożni: wraz z odejściem do lamusa iTunes, Wasze biblioteki muzyczne mogą już nie synchronizować się z oprogramowaniem DJ-skim, ponieważ nowa aplikacja Apple Music, która zastępuje wysłużony iTunes, nie obsługuje eksportu plików XML.

Aktualizacja mimo wszystko?

Jeśli naprawdę musisz uaktualnić do Cataliny już pierwszego dnia, Twoim pierwszym zadaniem powinno być sprawdzenie, czy na komputerze są zainstalowane jakieś 32-bitowe aplikacje, którą są nieodzowne w Twojej pracy czy też życiu prywatnym. Możesz to zrobić wybierając polecenie “Ten Mac” z menu systemowego, a następnie klikając w raport systemu i przewijając w dół do polecenia “aplikacje”. Zobaczysz w ten sposób, które z nich są 64-bitowe, a tym samym będą nadal działać na Catalinie, a które nie.

Warto również zauważyć, że jeśli zaczniesz instalować Catalinę, zostanie wyświetlone okno dialogowe pokazujące ostatnio używane aplikacje tylko w wersji 32-bitowej. Jeśli którakolwiek z nich jest dla Ciebie niezbędna, w tym momencie zalecamy wycofanie się z instalacji.

Powtórzmy jeszcze raz: najlepszą radą jest sprawdzenie czy całe oprogramowanie i sprzęt muzyczny zainstalowany na komputerze, są oficjalnie obsługiwane przed aktualizacją. W przeciwnym razie robisz to na własne ryzyko!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.apple.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj