Nowy 16″ MacBook Pro – czyżby rzeczywiście muzyczna rewolucja?

0

Od jakiegoś czasu w kuluarach plotkowało się o nadchodzącej premierze 16″ MacBooka Pro. Oto i on – bezpośredni następca wyposażonego w Touchbar i ekran OLED 15″ modelu z roku 2018. Odpowiedzi na pytania – co się zmieniło i czy na lepsze znajdziecie w poniższym artykule.

Dlaczego portal muzyczny zajmuje się nowymi laptopami Apple chyba nie wymaga wyjaśnienia. Niezwykle wydajne komputery tej marki mocno odcisnęły swój ślad na rynku producenckim, djskim czy nawet w domowych studiach.
Swoim najnowszym produktem firma Apple robi ukłon wobec rosnących wymagań i sugestii użytkowników – znajdziecie tu nie tylko większy ekran, czy lepsze głośniki i zintegrowane mikrofony ale również powrót do legendarnej klawiatury motylkowej.

 1. Ekran
  Nowy, 16″ wyświetlacz Retina to nie tylko efekt cieńszych ramek, ale także mniejszych pikseli. Dzięki temu rozdzielczość została zwiększona do 3072 x 1920 z 2880 x 1800, zachowując gęstość pikseli wynoszącą 220 na cal. Z kolei jasność (500 nitów) i gama kolorów P3 pozostały takie same.
 2. Głośniki
  Jak twierdzi jeden z ekspertów Apple John Gruber, głośniki w które wyposażono 16″ MacBooka Pro w porównaniu do innych modeli, to jak dzień i noc. Nowe mają zatem być „znacznie głośniejsze” i brzmieć jak „dobre dedykowane urządzenia przenośne”, a przy tym mają wydawać mniej wibracji, nie zniekształcać dźwięku przy zwiększonej głośności i dostarczać bass na najwyższym poziomie. Co ciekawe, Apple przeprojektował głośniki, łącząc sterowniki ze sobą w taki sposób, by dźwięk emitowany był zarówno w górę, jak i w dół.
 3. Mikrofony
  Nowy MacBook Pro posiada ich aż trzy. I choć może nawet w takim zestawie nie będą one wydajnością równe popularnemu Shure SM7B, to jednak Apple zapewnia, ze pozwolą wiarygodnie nagrać profesjonalny podcast. Kolejny plus, tym razem dla producentów muzyki, to z całą pewnością możliwość nagrania np. demówki w wyższej jakości przy użyciu samego laptopa – bez konieczności podpinania interfejsu czy mikrofonu USB.
 4. Klawiatura
  Tu mamy wielki come back tzw. “klawiatury motylkowej”. To chyba jedna z najlepszych wiadomości, choć może nie do końca ważna z punktu widzenia muzyka. Najważniejszy aspekt nowej klawiatury to powrót do dawnego skoku klawiszy – 1 mm zamiast 0,5 mm oraz strzałek w układzie odwróconego T. Dodatkowo, klawisze są teraz rozmieszczone w odległości 0,5 mm, dzięki czemu pisanie powinno stać się znacznie cichsze.
 5. Wydajność sprzętowa
  Kolejna spora zmiana kryje się w “bebechach” komputerów. Model wyposażono w znane z poprzednika procesory 6 lub 8-rdzeniowe Intel Core i7 albo i9, port Thunderbolt 3 oraz gniazdo jack, jednak na tym kończą się podobieństwa. “Szesnastka” oferuje bowiem do 64GB DDR4 RAM, nowy, wydajniejszy i mocniejszy system chłodzenia, szybszą i efektywniejszą kartę Radeon Pro 5000M z 8GB pamięci GDDR6 VRAM oraz dysk twardy SSD o pojemności do 8TB SSD. Ponadto bateria ma wytrzymałość do 11 godzin ciągłej pracy (test dotyczy przeglądania sieci oraz oglądania video).

Na tym moglibyśmy zakończyć omawianie MacBooka Pro 16″, jednak musimy przyznać, że urządzenie ma też swoje wady. Oprócz ceny, która w naszym kraju może wydać się odrobinę “zaporowa”, za ewidentny kłopot można uznać dalszą obecność na pokładzie czipa T2, który niejednokrotnie powodował problemy z urządzeniami USB audio oraz wgrany na “dzień dobry” niekompatybilny z wieloma programami muzycznymi system MacOS Catalina.

Wracając do ceny, MacBook Pro 16″ dostępny jest w wariantach od 11.999 zł za model z procesorem 6-rdzeniowym do 13.999 USD za model z 8-rdzeniowym procesorem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.apple.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj