Nowe słuchawki douszne Audix A10 oraz A10X

0

Po kilku modelach studyjnych słuchawek nausznych z serii firma Audix wprowadza także monitorowe słuchawki douszne w dwóch wariantach: A10 oraz A10X. Czym się od siebie różnią?

Dwa najnowsze modele słuchawek Audix są konstrukcjami dousznymi, przeznaczonymi do zastosowań odsłuchowych zarówno w zastosowaniach na żywo, jak i w studio (choć wyobrażamy sobie także ich zastosowanie jako codzienny zestaw do słuchania muzyki w wysokiej jakości).

Modele Audix A10 i A10X mają taką samą ogólną budowę: formowane wtryskowo muszle, które można wyposażyć w jedną z trzech dostarczonych wkładek dousznych, aby zapewnić szczelne i wygodne dopasowanie.

Zamiast użycia kilku osobnych przetworników armaturowych lub elektrostatycznych, jak to ma miejsce w wielu współczesnych monitorach dousznych, Audix A10 i A10X używają tradycyjnych przetworników dynamicznych które są oczywiście specjalnością firmy, słynącej między innymi ze znakomitych mikrofonów tego typu.

Różnica między tymi dwoma nowymi modelami polega na materiałach, z których zrobiona jest membrana przetworników. Membrana w A10 wykonana jest ze stopu tytanu, podczas gdy droższy model A10X posiada kompozytową membranę berylową. Dzięki właściwościom berylu uzyskano zwiększoną sztywność i zmniejszoną wagę, co z kolei przekładać się ma na precyzyjną reprodukcję transjentów i poszerzenie wysokiego pasma częstotliwości. Jednocześnie A10X opisane są na stronie Audix jako wariant z pogłębionym basem.

Więcej szczegółów:
Producent: https://audixusa.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj