Najlepsze laptopy z systemem Windows do tworzenia muzyki?

0

Tworzenie muzyki na komputerze potrafi mocno obciążyć jego zasoby, szczególnie jeśli korzystamy z najnowszych aplikacji DAW i dużej ilości zaawansowanych technologicznie wtyczek. Ręka w rękę z rozwojem oprogramowania audio, ulepszane są także maszyny, na których ono pracuje. 

A ponieważ bardzo popularną i praktyczną platformą dla wielu producentów, realizatorów i muzyków jest przenośny laptop, przyjrzyjmy się najciekawszym propozycjom w tej dziedzinie, opartych na systemie operacyjnym Windows.

Portal gearnews.com wyszczególnił 5 modeli, wyróżniających się najlepszymi osiągami i cechami. Prezentujemy je dla was poniżej, w kolejności alfabetycznej według nazwy producenta:

1. ASUS ZenBook Pro Duo UX581

Oceniany jako jeden z najlepszych laptopów na rynku do tworzenia treści multimedialnych, Asus Zenbook Pro Duo to przenośna elektrownia dla kreatywnych użytkowników.

Procesor Intel® Core™ i9 i maksymalnie 32 GB pamięci RAM zapewnia wystarczające zasoby potrzebne do pracy nad sesjami audio intensywnie korzystającymi z mocy obliczeniowej. Co więcej, w połączeniu z dodatkowym, oryginalnym wyświetlaczem 4K UHD OLED o nazwie ASUS ScreenPad™ otwiera przed nami nowe, inspirujące możliwości pracy dzięki dotykowej obsłudze.

Cena: od 2299 EUR

Cechy szczególne: ASUS ScreenPad™ o rozdzielczości 4K

Minusy: waga 2,5 kg jest dość spora jak na laptopa

2. Dell XPS 15

Najnowsza propozycja z serii laptopów Dell XPS to bardzo atrakcyjny sprzęt do produkcji muzycznej. Forma prezentacji XPS 15 wraz z w pełni konfigurowalną specyfikacją bardzo przypomina sposób sprzedaży MacBooków Pro firmy Apple. Jak na maszynę tej wielkości, Dell XPS 15 jest cienki i lekki, i może obsługiwać procesor Intel® 8-Core™ i9-11900H 11-stej generacji z 64 GB pamięci RAM. Wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala dostępny jest w 3 wariantach, w tym z ekranem dotykowym OLED i UHD+.

Cena: od 1899 EUR

Cechy szczególne: indywidualnie wybierana specyfikacja, system głośnikowy Nx® 3D firmowany przez Waves i JJP, pełnowymiarowy czytnik kart SD v6.0

Minusy: brak!

3. Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen4

Lenovo Thinkpad cieszy się powszechną opinią wysokiej klasy laptopa biznesowego, ale nowy flagowy model X1 Extreme oferuje o wiele więcej. Konstrukcja na przestrzeni lat ewoluowała w stronę mobilnej stacji roboczej, całkowicie zorientowanej na wydajność. Dzięki trzem wbudowanym systemom chłodzenia jest w stanie obsługiwać najnowsze i najlepsze technologie przetwarzania, co czyni go bardzo konkurencyjnym rozwiązaniem do produkcji muzyki. Ponadto jest smukły i lekki jak na tak dużą powierzchnię, co czyni go idealnym wyborem dla podróżującego użytkownika.

Cena: od 1799 EUR

Cechy szczególne: wyświetlacz 16:10 UHD+, hybrydowy system chłodzenia, obudowa z włókna węglowego, fizyczny sterownik wskaźnika myszy, opcjonalny zewnętrzny monitor ThinkVision M15

Minusy: brak!

4. MSi GS66 Stealth 11UH-085

Najnowszy MSi GS66 Stealth to szczyt marzeń, jeśli chodzi o możliwie najmocniejszy laptop z najnowszą i najlepszą dostępną aktualnie technologią. Niemal każda część w jego wnętrzu twierdzi, że jest pierwszą w swoim rodzaju lub w jakiś sposób unikalnie zaprojektowaną. Ma to oczywiście swoją cenę, ale płacisz za jeden z najlepszych laptopów na rynku w tym rozmiarze. Na pewno daje to niezwykle wydajną, mobilną stację roboczą do tworzenia muzyki.

Cena: od 4999 EUR

Cechy szczególne: system głośnikowy Dynaudio, system chłodzenia Cooler Boost Trinity+, klawiatura Steel Series z indywidualnym podświetleniem RGB oraz systemem Anti-Ghost

Minusy: astronomicznie wysoka cena, NVidia GeForce RTX 3080 to przesada

5. Razer Blade 15 Studio Edition

Chociaż seria laptopów Razer Blade 15 zaczyna się od 1399 euro za model podstawowy, flagowa edycja Studio to zupełnie inny gatunek laptopa. Prawdopodobnie nie został on zaprojektowany konkretnie do produkcji muzycznej, ale po jego solidnej konstrukcji można wywnioskować, że został zbudowany z myślą o wyjątkowo wysokiej wydajności i długich godzinach pracy. Możliwość obsługi do 64 GB pamięci RAM sprawia, że jest to idealne narzędzie do dużych sesji, gdzie szczególnie liczy się niska latencja.

Cena: od 3799 EUR

Cechy szczególne: system chłodzenia oparty na komorze parowej, klawiatura z indywidualnym podświetleniem RGB Razer Chroma™
Minusy: duża waga, karta NVidia Quadro RTX 5000 będzie się marnować przy produkcji muzyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj