Moog Model 15 App teraz także na macOS!

0

Wirtualna wersja modularnego syntezatora Moog Model 15 od lat dostępna była na urządzenia mobilne z system iOS. Teraz producent wypuszcza wersję desktopową dostępną na najnowszy system macOS Big Sur!

Firma Moog Music wydał szereg wirtualnych instrumentów na system iOS, ale Model 15 jest pierwszym, który trafi na pulpit naszych komputerów z najnowszym systemem macOS Big Sur.

Moog Model 15 App to wierna emulacja kultowego modularnego syntezatora o tej samej nazwie, który powstał w 1973 roku. W tego wirtualnej wersji postarano się jak najdokładniej odtworzyć poszczególne moduły – zarówno od strony graficznej, jak i brzmieniowej. Aplikacja pozwala na dokonywanie połączeń między modułami wykorzystując wirtualne kable w różnych kolorach.

Aplikacja Moog Model 15 oferuje pracę w trybie mono, jak i jako 4-głosowy syntezator polifoniczny. Do dyspozycji mamy cztery różne kontrolery – tradycyjną klawiaturę Moog, kontroler wstęgowy, 8-krokowy arpeggiator/sekwencer oraz klawiaturę znaną z aplikacji Animoog z 22 skalami i funkcją modulacji polifonicznej. To czego nie mamy w oryginalnej wersji, a na co pozwoliła twórcom współczesna technologia to m.in pełna integracja z MIDI, moduły Audio Bridge i MIDI Bridge, rejestrator/looper, efekt Delay oraz możliwość dołączania do syntezatora dodatkowych modułów.

Na pokładzie znajdziemy ponad 160 gotowych presetów! Ważnym czynnikiem jest także to, że możemy teraz mieć Model 15, który będzie działał bezproblemowo w naszym programie DAW jako wtyczka AU.

Wersja aplikacji Model 15 na komputery jest bezpłatna dla obecnych, a dla nowych użytkowników cena pozostaje bez zmian czyli 29,99 USD.

Dostępna na App Store.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.moogmusic.com/model-15
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj