Monitory studyjne PreSonus Eris XT już w Polsce!

1

Firma Audiostacja poinformowała o dostępności aktywnych monitorów studyjnych PreSonus Eris XT, które swoją premierę miały na początku lipca. Dwa nowe modele – Eris E5/E8 XT to, jak zapewnia producent, ciekawa propozycja zarówno do domowych studiów nagrań jak i profesjonalnych realizacji miksów. Co zatem mają do zaoferowania?

Monitory studyjne Eris XT to przede wszystkim odnowione i usprawnione wersje najlepiej sprzedających się monitorów studyjnych Eris marki PreSonus!

Główne różnice pomiędzy modelami E5 XT i E8 XT to oczywiście wielkość woofera, który w modelu mniejszym ma 5,25 cala, a w większym 8 cali. Naturalną tego konsekwencją jest pasma przenoszenia, które w modelu E5 XT wynosi 48Hz – 20kHz, a w E8 XT wynosi 35Hz – 20kHz, a także nieznaczna różnica w poziomie SPL.

Pełne specyfikacja znajdziecie na stronie dystrybutora:

Monitory wyposażone są w nowe falowody EBM (Elliptical Boundary Modeled), które zaprojektował Hugh Sarvis z WorxAudio. Bardzo dobra charakterystyka wysokich częstotliwości i szersza 100-stopniowa dyspersja pozioma zapewniają szeroki, idealny punkt odsłuchu. Z kolei węższa 60-stopniowa dyspersja pionowa ogranicza odbicia od takich powierzchni jak konsolety czy biurka. Głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką zapewniają szybkie i dokładne odwzorowanie transjentów. Na uwagę zasługuje także nowy i większy bas-reflex umieszczony na froncie, co zdecydowania ułatwia nam ustawienie monitora zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach i pozwolił nowym monitorom zejść jeszcze niżej z pasmem przenoszenia.

Na tylnym panelu monitorów znajdziemy zestaw potrzebnych gniazd w postaci wejść XLR, TRS, RCA, a także sekcję Acoustic Tunning,  w której do dyspozycji mamy 3-pasmową korekcję, przełącznik odcięcia pasma na poziomie 80 i 100 Hz, a także przełącznik Acoustic Space. To wszystko sprawia, że monitory Eris XT mają okazję na dobry odzew ze środowiska producentów muzycznych.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.presonus.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Nowym monitorom przyjrzeli się już specjaliści z amerykańskiego sklepu Sweetwater, więc zapraszamy do poniższego materiału. Mamy nadzieję, że nowe monitorki trafią także na nasze stanowisko testowe 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj