Summer NAMM 2018: Monitory studyjne Avantone CLA-10, czyli wskrzeszenie legendy…

0

Avantone właśnie wypuścił na rynek nowe monitory referencyjne CLA-10, bedące próbą odtworzenia legendarnych NS-10 Yamahy, używanych przez akustyków, inżynierów dźwięku i realizatorów na całym świecie.

Bob Clearmountain uznał kiedyś NS-10 za najgorsze odsłuchy świata, ale mimo tej niepochlebnej opinii trafiły one pod strzechy niezliczonych studiów nagraniowych. Wszystko za sprawą unikalnej cechy – monitory Yamahy potrafiły podkreślić wszystkie obszary miksu, które sprawiały kłopot, co uczyniło proces łatwiejszym, przynajmniej w usuwaniu niedoskonałości. Stało się to za sprawą podbicia pasma 2kHz o 5dB. Yamaha zaprzestała produkcji modelu w 2001 roku.

17 lat później, po roku badań i testów Avantone podjął odważną próbę odtworzenia charakterystyki NS-10. Podobne materiały, podzespoły, to samo pasmo przenoszenia (60Hz – 20 kHz). Endorserem CLA-10 został 5-ciokrotny zdobywca Grammy, producent i realizator Chris Lord-Alge, który swoją pracę włożył w albumy m.in. Prince’a, Tiny Turner, Joe Cockera, Madonny czy The Rolling Stones.

Odsłuchy Avantone dostępne są od ręki, a w-g producenta ich cena sugerowana to 699$ za parę.

Więcej szczegółów:
Producent: www.avantonepro.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj