Mikrofony Warm Audio WA-47F i WA-CX12 już w Polsce!

221
Mikrofony-Warm-Audio-WA-47F-i-WA-CX12-w-Polsce

W maju tego roku wspominaliśmy Wam o premierze nowych mikrofonów pojemnościowych Warm Audio WA-47F i WA-CX12. Nowe modele są już dostępne w Polsce dzięki firmie Audiostacja, zatem przyjrzyjmy się im bliżej…

Zacznijmy od lampy, czy mikrofonu Warm Audio WA-CX12, wzorowanego na austriackim klasyku AKG C12, który był bardzo ceniony za zdolność rejestracji naturalnego piękna wokali. Jeśli chodzi o brzmienie, mikrofon WA-CX12 jest wierny oryginałowi: ma zapewnić absolutną czystość w zakresie średnich tonów i wygładzić szorstkie wysokie tony. Sprawdzi się do rejestracji wokali solowych, skomplikowanych występów fortepianowych oraz naturalnych dźwięków pomieszczenia.

Warm-Audio_WA-CX12

Łagodnie dostrojone podbicie częstotliwości od 5 do 10kHz uwydatnia i wygładza górny rejestr w wokalach. Ze względu na stosunkowo płaską częstotliwość mikrofonu na poziomie 0dB, aż do momentu podbicia najwyższych tonów, mikrofon dodaje odpowiednią ilość nieskazitelnie czystych wysokich tonów w trakcie rejestracji fortepianu.

Główne cechy WA-CX12:

  • Kapsuła WA-12-B-60V oddaje niesamowite szczegóły w zakresie pasma przenoszenia 30Hz-20kHz.
  • Transformator wyjściowy AMI USA-MADE napędza pełny, naturalny dźwięk wychwytywany przez kapsułę.
  • Wysokiej klasy lampa próżniowa 12AY7 dodaje ciepła i głębi sygnałowi mikrofonowemu.
  • Klasyczny wygląd i doskonała jakość wykonania.
  • WA-CX12 kosztuje 5370 zł

Druga nowość to Warm Audio WA-47F, czyli klasyczny mikrofon o wysokim SPL i niskim poziomie szumów, który w świecie inżynierów nagrań znany jest jako „tajna broń”. Jego sekret polega na zdolności do chwytania szybkich transjentów i to z niezwykłą szczegółowością. Z oryginału korzystały takie gwiazdy jak Bon Scott (AC/DC), David Lee Roth (Van Halen) i Michael Stipe z REM. To także mikrofon, po którego chętnie sięga wielu producentów, by nagrywać gitary elektryczne i basy.

Warm-Audio-WA-47F

WA-47F, może pochwalić się o wiele czystszą górą i bardziej zwartym, łatwiejszym do kontrolowania basem w porównaniu do oryginału. Ze względu na ultraszerokie pasmo przenoszenia, wysoką szczegółowość i spory headroom mikrofon ten potrafi przechwytywać potężne dźwięki z bardzo mocnym uderzeniem, jak dźwięki perkusji, mocnej gitary i basu. Wokale rejestruje z perfekcyjną precyzją, bez względu na to, czy jest to metalowy krzyk, miękki falset, czy delikatny wokal z indie rocka.

Główne cechy WA-47F:

  • Kapsuła WA-47-B-50v rejestruje niewiarygodne detale na całej szerokości odpowiedzi częstotliwościowej 20Hz-19kHz.
  • Transformator wyjściowy AMI USA odpowiada za „słodki” charakter brzmieniowy WA-47F.
  • Tranzystory Fairchild FET i kondensatory zapewniają doskonałą konwersję sygnału.
  • Klasyczny wygląd i wysoka jakość wykonania.
  • WA-47F kosztuje 4299 zł

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl