Małomembranowe mikrofony pojemnościowe Superlux

0

Małomembranowce zwane “paluszkami”, to poręczne i nieźle sprawdzające się mikrofony w różnego rodzaju zadaniach. Dziś mamy okazję poznać ofertę polskiego dystrybutora marki Superlux, firmy Arcade Audio.

Póki co firma Superlux nie może poszczycić się mianem giganta w budowie mikrofonów, jednak niczym rozpędzony mustang wyraźnie zmierza ku szczytom sprzedażowym, oferując coraz to więcej produktów również na naszym, europejskim rynku.

W asortymencie marki Superlux znajdują się nie tylko mikrofony o charakterystyce kardioidalnej. Firma produkuje również mikrofony wielomembranowe oraz tzw. “paluszki”, o których właśnie w dzisiejszym tekście.

W zależności od docelowego przeznaczenia, producent zaproponował kilka opcji. Mikrofony dostępne są w trzech charakterystykach: nerkowej (CM-H8K/U), supernerkowej (CM-H8K/H) i dookólnej (CM-H8K/O). Możemy również nabyć zestaw, w skład którego wchodzi mikrofon i wymienne trzy kapsuły (CM-H8K/U/H/O), lub też zestaw dwóch mikrofonów CM-H8K/U i linijki, który posłuży nam do nagrań stereo (SMK-H8K).
Mikrofony wykonane są w technice beztransformatorowej, z konwerterem impedancji na tranzystorze FET, a ich maksymalny poziom SPL wynosi 134dB.
CM-H8K wykonane są bardzo solidnie i schludnie, mają odpowiednią wagę i efektowny kolor. Kapsuły odkręcają się i dokręcają bez problemów, a każda z nich na boku posiada naniesiony znak symbolizujący jej charakterystykę kierunkową.

Więcej info:
Producent: www.superlux.com.tw
Dystrybutor: www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj