M-Audio BX5 D2 uszami i oczami klawiszowca!

0

Cieszymy się, że nasza robota nie idzie na marne! Jakiś czas temu przedstawiliśmy wam ranking monitorów studyjnych (TUTAJ ZESTAWIENIE), których przeznaczeniem miał być m.in. odsłuch naszego stage piana. Fakt ten cieszy nas tym bardziej, że dzięki temu zestawieniu jeden z muzyków zdecydował się na zakup jednej z sugerowanych par głośników. Mowa o M-Audio BX5 D2.

Przypomnijmy zatem co mają do zaoferowanie te niewielkie monitory studyjne…

M-Audio BX5 D2 to sprawdzona propozycja za rozsądne pieniądze. W wielu zestawieniach model ten wygrywał z droższymi konkurentami. Według wielu opinii posiadają niezły dół z nieco schowanym środkowym pasmem. Najlepiej i tak przekonać się samemu ? Pomysłowym dodatkiem i ułatwieniem są odpowiednio umiejscowione diody LED, które świecą najjaśniej, kiedy znajdujesz się w idealnym punkcie odsłuchu.

Główne cechy to:

  • Konstrukcja bi-amp o mocy 70 Wat
  • 5-calowe głośniki niskotonowe z kevlarowymi membranami
  • 1-calowe głośniki wysokotonowe z kopułkami z naturalnego jedwabiu i zintegrowanymi falowodami
  • Ekranowanie magnetyczne, eliminujące zakłócenia w innym sprzęcie elektronicznym,
  • Zbalansowane wejścia XLR i zbalansowane/niezbalansowane wejścia 1/4”do podłączenia mikserów, wzmacniaczy, instrumentów, sprzętu DJ-skiego itp., regulacja głośności.
  • Więcej info: TUTAJ

A teraz opinia zadowolonego użytkownika 🙂

bx5

“Doszły do mnie monitory. Nigdy nie słyszałem jak grają. Rozmiar niewielki. Ładnie się prezentują i fajnie wykończone. Niebieska dioda z przodu jest taką wisienką na torcie!
Jak podłączyłem do mojego kurzweila i zacząłem po kolei sprawdzać brzmienia to uśmiechałem się coraz szerzej 😀 

Piano petarda! Na każdym poziomie głośności wszystko super gada. Rhodesy jeszcze lepiej! Hammond też. W wysokich rejestrach nie słychac że sopranu za dużo i tweetery nie dają rady. Wszystko brzmi luksusowo. Wyrównany dźwięk, a jak włączyłem synthy to dopiero pokazały jaka grają!

Masa dźwięku i wszystkie szczegóły brzmienia słyszalne. Na słuchawkach zupełnie inaczej…
I rzeczywiście nisko bas potrafi zejść, a to wszystko przy złym ustawieniu odsłuchu względem mojego piana. Co bedzie jak je prawidłowo ustawie? Mjazzga!
Dobry wybór i to w ciemno.
Za takie pieniądze to można brać w ciemno!”

Dzięki chłopaki i pozdrawiam!
Krzysiek Dziemidzik
Klawiszowiec w grupie Łosoś
www.lososband.pl

PRZEGLĄD RECENZJI
Wykonanie
Brzmienie
Cena
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here