Jak streamować i tworzyć video-podcasty z najnowszym Roland AeroCaster?

0
Roland-AeroCaster-VRC-01

Roland prezentuje kompletny zestaw do produkcji podcastów czy wszelkiego rodzaju transmisji audio-wideo. Dzięki AeroCaster realizowanie programów na żywo jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

W skład tego kompleksowego, a jednocześnie kompaktowego rozwiązania wchodzi interfejs audio Roland VRC-01 zintegrowany z powierzchnią sterującą, a także aplikacja AeroCaster Live, z której pomocą używając tylko iPada i maksymalnie czterech urządzeń mobilnych, możemy bezprzewodowo prowadzić transmisję na żywo w serwisach Facebook Live, YouTube, Twitch i innych.

Rolę poszczególnych kamer pełnią telefony, które można kontrolować w czasie rzeczywistym a także przełączać pomiędzy ich obrazami za pomocą aplikacji AeroCaster Live – to idealny sposób na wyróżnianie członków zespołu podczas występu na żywo lub mówców panelu dyskusyjnego.

Ponadto aplikacja pozwala na załadowanie własnych multimediów, podpisów, grafik i nakładek, aby ubrać program w unikalny styl produkcyjny. Poszczególne widoki można dowolnie konfigurować i zapisywać w celu szybkiego przywołania w odpowiednim momencie programu.

Roland-AeroCaster-VRC-01

W parze z doskonałym obrazem musi iść równie dobry dźwięk. Tutaj właśnie wkracza Roland VRC-01, czyli w pełni funkcjonalny mikser i interfejs audio, który umożliwia łatwe miksowanie i monitorowanie wielu źródeł dźwięku, czy jest to występ muzyczny czy talk show z kilkoma gośćmi.

Korzystając z AeroCaster, można z użyciem już posiadanych urządzeń mobilnych stworzyć profesjonalną konfigurację z kilkoma kamerami, a całość a dzięki połączeniu Wi-Fi i 4G/5G nie będziemy przywiązani do jednego miejsca i możemy zabrać swój program w trasę, by nadawać z niemal dowolnej lokalizacji.

Roland-AeroCaster-VRC-01

Cechy szczególne Roland AeroCaster:

  • Obsługa bezprzewodowego połączenia kamer z obsługiwanych smartfonów i tabletów z systemem iOS i Android (z maksymalnie czterech urządzeń bezprzewodowych podłączonych jednocześnie oraz aparatu wbudowanego w iPada-hosta)
  • Bezprzewodowe udostępnianie ekranów z komputerów i urządzeń mobilnych za pośrednictwem przeglądarki internetowej Google Chrome
  • Przełączanie pomiędzy kamerami, mediami i scenami z różnymi efektami przejścia
  • Zapisywanie i przywoływanie 30 scen z tytułami, grafiką lub oknami „obrazu w obrazie“
  • Odtwarzacz multimedialny do integracji wideo, audio, zdjęć i grafiki z iPada
  • Przesyłanie strumieniowe bezpośrednio z iPada na główne platformy do transmisji na żywo, takie jak YouTube Live, Facebook Live, Twitch oraz niestandardowe kanały RTMP
  • Intuicyjny kontroler sprzętowy i interfejs audio z dwoma wejściami XLR, wejściem stereo 1/8”, wyjściami słuchawkowymi i monitorowymi

Więcej szczegółów: https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj