Focusrite Clarett 8Pre podczas sesji nagraniowej zespołu Seryn

0

To, że Focusrite produkuje urządzenia wysokiej klasy, to wiemy. Jednak nieczęsto można oglądać ten sprzęt podczas prawdziwych sesji nagraniowych. Tym razem, temu zabiegowi poddał się zespół Seryn. I przyznajcie, że efekt jest naprawdę godny uznania.

Focusrite Clarett 8Pre, to narzędzie pracy dużo bardziej zaawansowane aniżeli prosty i tani domowy interface audio. Wyposażony w technologię Thunderbolt, 8Pre pochwalić się może 18 wejściami i aż 20 wyjściami. Na jego pokładzie znajdziemy również 8 wysokiej jakości przedwzmacniaczy mikrofonowych, konwersję AD/DA i wyjątkowo niską latencję w obie strony – umożliwiającą monitorowanie sygnału audio podczas nagrań w oprogramowaniu DAW z procesowaniem dźwięku przez wtyczki.

Preampy mikrofonowe Clarett zapewniają niskie szumy i zniekształcenia oraz funkcję “Air” modelującą efekt legendarnych przedwzmacniaczy Focusrite ISA na bazie transformatora. Focusrite Clarett 8Pre, to precyzyjna konwersja 24bit przy 192kHz, a także 119dB zakresu dynamiki.

Dwa główne wejścia na przednim panelu to wejścia mic / Instrument / Line Combo XLR / TRS. Reszta, to mic / Line Combo XLR / TRS . Ponadto, wejście i wyjście optyczne ADAT może być stosowane w celu rozszerzenia ilości I/O 8Pre, jest to osiem dodatkowych kanałów cyfrowych. Wejścia instrumentalne zostały zaprojektowane z zapasem headroomu, aby przyjąć najwyższą jakość wyjścia bez zniekształceń.

Nowe oprogramowanie miksera Focusrite Control, oferuje podstawowe sterowanie miksera i umożliwia natychmiastowy dostęp do wewnętrznych funkcji sprzętowych. 8Pre, podobnie jak każdy model serii Clarett, wyposażono w Red 2 & Red 3 VST, AAX, AU i plug-in Suite, który dokładnie modeluje klasyczną korekcję i kompresję Red Focusrite.

Nie da się ukryć, że Focusrite Clarett 8Pre to urządzenie z segmentu interfejsów profesjonalnych. Z jego pomocą, rejestrowanie dużych sesji nagraniowych nie stanowi problemu, a jego uproszczona obsługa sprawia, że jest urządzeniem niezmiernie przyjaznym użytkownikowi.

To właśnie z tym narzędziem zarejestrowano sesję zespołu Seryn. Film z tego wydarzenia możecie znaleźć poniżej.

Więcej informacji o produkcie znajdziecie na stronie producenta www.global.focusrite.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here