FabFilter Timeless 3 – nowa wersja pluginu delay

2
FabFilter-Timeless-3

Właśnie ukazała się kolejna, trzecia już wersja popularnej wtyczki taśmowego efektu delay firmy FabFilter o nazwie Timeless. Co nowego?

Użytkownicy poprzedniej wersji – przypominamy, że Timeless 2 miał swoją premierę w roku 2009 – natychmiast zwrócą uwagę na zmiany w panelu sterowania, który został przeprojektowany w celu uproszczenia obsługi i jednocześnie poprawy wizualnej strony efektu.

Zadbano również o aspekt dźwiękowy: ulepszone i zoptymalizowane algorytmy modelowania analogowego mają zapewnić najcieplejsze i najbardziej miękkie brzmienie znane z urządzeń hardware’owych.

FabFilter Timeless 3 oferuje aż sześć filtrów, z których każdy może pracować w wybranym trybie: górnoprzepustowym, dolnoprzepustowym, pasmowo-przepustowym, dzwonkowym, półkowym i wycinającym. Dla porównania Timeless 2 oferował tylko dwa filtry EQ.

Ale możliwości nowego delaya firmy FabFilter tutaj się nie kończą. Do dyspozycji mamy bowiem także wbudowane efekty Drive, Lo-Fi, Diffuse, Dynamics i Pitch, za pomocą których kształtować można barwę powtórzeń. Ponadto Timeless 3 zawiera rozbudowaną sekcję modulacji, obejmującą 16-stopniowe XLFO, kontrolery XY, obwiednie i sterowanie MIDI.

Plugin dostępny jest na platformy Mac i Windows w formacie VST, AU i AAX, a jego cena wynosi  129 USD lub 109 EUR. Na stronie producenta dostępna jest także darmowa 30-dniowa wersja próbna.

Więcej szczegółów
https://www.fabfilter.com/products/timeless-3

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj