Dźwięk 3D z DPA 4560 CORE, czyli nowy zestaw mikrofonów binauralnych!

0

Kolejny producent wchodzi do gry z prostym systemem do nagrywania dźwięku 3D. DPA Microphones właśnie przedstawił nowy zestaw mikrofonów binauralnych DPA 4560 CORE.

DPA 4560 CORE to przede świetna propozycja dla youtuberów, projektantów dźwięku, podcasterów i innych twórców treści wideo, dzięki której ich produkcje zyskają nowy wymiar przestrzennego dźwięku, a słuchacze usłyszą go tak, jakby znajdowali się dokładnie w tym samym miejscu, z którego ten dźwięk nagrywano.

Sercem zestawu DPA 4560 CORE jest para miniaturowych mikrofonów 4060 CORE, które są zamontowane na dwóch zaczepach na uszy i znajdują się tuż za wyjściem kanału słuchowego użytkownika. Dzięki temu całkowicie wychwytują dźwięk słyszalny przez osobę nagrywającą.

Znając wysoką jakość mikrofonów marki DPA możemy być pewni, że jakość dźwięku będzie stać na najwyższym poziomie. Profesjonalna jakość mikrofonów pozwala im uchwycić w czasie rzeczywistym dokładnie to, co słyszy każde ucho. Dzięki temu odbiorcy treści na słuchawkach mogą doświadczyć w pełni immersyjnego dźwięku.

Te cechy są również atrakcyjne dla innych zastosowań takich jak: dokumentacja systemu dźwiękowego, analiza krajobrazu dźwiękowego, ocena jakości dźwięku, dźwięk w sztukach teatralnych, dźwięk w przemyśle gier i wiele innych. Nawet muzycy jazzowi czy klasyczni dostrzegli w tym mikrofonie potencjał: nagrywanie dźwięku z perspektywy wykonawców czy nawet dyrygenta zamiast publiczności jest zupełnie nowym sposobem dzielenia się doświadczeniami dźwiękowymi artystów z ich fanami i daje najlepsze doświadczenia przestrzenne.

Aby w pełni cieszyć się z możliwości jakie daje nowy zestaw DPA 4560 CORE potrzebujemy jeszcze urządzenia do nagrywania np cyfrowego interfejsu MMA-A, również od DPA Microphones, który wraz z dedykowaną darmową aplikacją dostępną na iphone’a będzie kompletnym i łatwym w użyciu mobilnym rozwiązaniem do nagrywania binauralnego.

Posłuchajcie próbki nagranej za pomocą tego zestawu. Koniecznie w słuchawkach i to w miarę dobrej jakości.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here