DPA Microphones zapewnia dźwięk wyścigów Formuły 1

0

Co przyciąga oglądalność i zwiększa popularność wyścigów Formuły 1? Szybkość i zapach spalonej gumy? To napewno, jednak nie wszyscy mogą uczestniczyć w tych imprezach na żywo, więc zostaje oglądanie transmisji w TV, a tam, poza obrazem, kluczową rolę odgrywa dźwięk!

Organizatorzy tej niezwykle elitarnej i bardzo drogiej imprezy postawili na jakość marki DPA Microphones, która dostarcza im najlepsze dostępne rozwiązania mikrofonowe, które nie tylko oddają wyjątkowy realizm wyścigów i dźwięk wyśrubowanych silników ale są także w stanie znieść trudy ciężkiej pracy kierowców i całego teamu, a jednocześnie nie przeszkadzać im w pracy.

Zadanie przed specjalistami z DPA nie było łatwe! Samochody są w ciągłym ruchu, narażone są na ogromne przeciążenia, hałas, kurz i zmienne warunki atmosferyczne. Wydaje się, że mikrofony powinny być pancerne aby zniosły trudy tych imprez. Nic podobnego! Muszą być praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne. Kierowcy mają wystarczająco dużo niedogodności podczas wyścigów, więc kolejne urządzenie, które utrudniłoby im skupienie się na drodze przy prędkości 300km/h byłoby bardzo niebezpieczne.

Ten krótki film pokazuje, dlaczego Formuła 1 zdecydowała się współpracować z firmą DPA Microphones.

Duńska firma DPA Microphones powstała już w roku 1992. Jest jednak spuścizną po firmie znanej pod nazwą Brüel & Kjær.
Początkowo firma zajmowała się produkcją wysokiej klasy mikrofonów pomiarowych, zatem urządzeń, od których wymagano bezkompromisowej dokładności rejestrowanego dźwięku. Jednak wraz z odłączeniem się i powstaniem nowej marki DPA Microphones, zaczęto produkować mikrofonu z segmentu Pro-Audio. Były to (i nadal są), mikrofony wielkomembranowe, pojemnościowe, kompaktowe, kończąc na mikrofonach miniaturowych (instrumentalnych i wokalnych) oraz zestawach do nagrań surround.

Więcej szczegółów:
Producent: www.dpamicrophones.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here